Francouzská Guyana

Průvodce destinací
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

Zelený ráj a peklo Amazonie

Francouzská Guyana (La Guyane) – největší francouzský zámořský departement a zároveň i jediný departement, který se nachází na jihoamerickém kontinentě, je součástí EU (nikoli Schengenu). Na jihu a východě sousedí s Brazílií, na západě se Surinamem, sever území je omýván Atlantikem. 

Francouzská Guyana představuje opravdový ráj pro dobrodruhy a milovníky přírody, jimž nabízí především autentické setkání s Amazonií. Nejméně osídlená země Jižní Ameriky, z velké části pokrytá pralesy, je domovem pestré fauny – spatříte tu lenochody, kajmany, mírumilovné tapíry, uslyšíte vřískající opice i vzácné papoušky. A navíc, kdo by se nechtěl podívat na neblaze proslulé Ďábelské ostrovy, které se staly dějištěm příběhu nezlomného Motýlka – Henriho Charriera ve filmové adaptaci tak výtečně ztvárněného Stevem McQueenem.

Odhal další zajímavosti

Co navštívit

Zavřít
Ikona pinu

Les Iles du Salut

Ostrovy Spásy – dříve nazývané Ďábelské ostrovy. Ostrovy s ruinami bývalé trestanecké kolonie se staly obrovským turistickým lákadlem především díky knize Henriho Charriera – Motýlek. Těžko říct, zda se jeho příběh udál tak, jak ho vypráví, každopádně kniha jej nejen světově proslavila, ale stala se obžalobou francouzského vězeňského systému. V roce 1973 příběh Motýlka zfilmoval F. J. Schaffner v hlavní roli s nezapomenutelným Steve McQueenem. Ďábelské ostrovy byly přejmenovány na Ostrovy spásy. Ty tvoří tři ostrovy: L´ile Royal, L´ile Saint-Joseph a L´ile du Diable.

L´ile du Diable – černá a holá skála, která byla kvůli silným proudům a velkým vlnám těžko přístupná, se stala legendou. Právě zde byli drženi političtí vězni a rebelové. Nejznámější vězněm byl nespravedlivě odsouzený politický vězeň Alfred Dreyfus, který tu strávil 4 roky v absolutním tichu. Po celou dobu byl jediným vězněm na ostrově. Ačkoliv byl v roce 1894 odsouzen na doživotí, díky obnově procesu byl o pár let později uznán nevinným a mohl se tak vrátit jako svobodný občan do Francie. Jeho cela i kamenná lavičkou jsou dodnes k vidění.

Dalším slavným vězněm Ďáblova ostrova byl již v úvodu zmíněný Henri Charriere – Motýlek.

Zavřít
Ikona pinu

Kourou

Město ležící 65 km od Cayenne, má vysoce rozvinutou infrastrukturu. 6 km od Kourou se nachází Guayanské kosmické centrum. Prohlídka areálu zabere cca 3 hodiny. V řídící věži se dozvíte o raketách, bude vám promítnut film o průběhu startu. Autobusem se přemístíte na prohlídku odpalovacích ramp Ariane a do hal, kde se skladují části raket. Muzeum vesmíru v Kourou nabízí informace o historii a současnosti vesmírných projektů i významu Evropy v dobývání vesmíru.

Zavřít
Ikona pinu

Saint-Laurent du Maroni

Malebné město, které vyrostlo na území bývalé trestanecké osady Saint – Laurent. Rovné ulice, udržované domy s rozkvetlými zahradami, zastřešené chodby.

Zavřít
Ikona pinu

Řeka Maroni

Jízda na piroze na řece Maroni je povinností. Od výletů několikahodinových až po několikadenní (např. ze Saint-Laurent du Maroni do Maripasoula 4 dny). Z řeky Maroni lze spatřit otrocké domky i tradiční obydlí Courbe s palmovými listy

Mokřady obklopené kopci, díky absenci komárů je možné spát v hamace. U ústí řeky Kaw lze pozorovat ptactvo (Ibis růžový).

Zavřít
Ikona pinu

Cayenne

Hlavní město departementu. V centru města se zachovaly historické domy ze dřeva, cihel a slámy. K vidění je i francouzská koloniální architektura, historické domy s balkony. Centrum tvoří Place de Palmiste, obklopené kavárničkami a obchody. Místní trhy se konají 3x týdně a začínají brzy zrána.

Počasí a sezóny

Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Průměrné počasí
Průměrná teplota 29 °C 29 °C 30 °C 30 °C 30 °C 30 °C 31 °C 32 °C 32 °C 32 °C 32 °C 30 °C
Teplota vody 27 °C 27 °C 27 °C 28 °C 28 °C 28 °C 28 °C 28 °C 28 °C 28 °C 28 °C 28 °C
Sluneční svit 3 h 3 h 4 h 4 h 4 h 5 h 7 h 8 h 9 h 9 h 7 h 5 h
Hlavní sezóna

Počasí

Vlhké a horké rovníkové podnebí s malými teplotními výkyvy v průběhu roku. Ačkoli se o destinaci říká, že její podnebí je nesnesitelné, není to úplně pravda. Vedro v kombinaci s vysokou vlhkostí vzduchu sice vyvolává pocit únavy, pokud však zrovna necestujete v období dešťů, jsou teploty celkem snesitelné. Pobřežní klima osvěžují stále vanoucí pasáty.

Sezóny se dělí na období sucha a období dešťů. Od prosince do června panuje období dešťů, kdy nejvíce srážek spadne v květnu a červnu. V březnu nastává krátké období sucha, po němž opět přijdou deště. Suchá sezona trvá od července do prosince.

Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 27 °C. Teplota moře je 25–29°C . Mezi srpnem a listopadem teploty vystoupí nad 30°C. 

Kdy vyrazit

Ideálním obdobím k poznávání je druhá polovina března a podzim (listopad), případně leden, kdy se v Cayenne koná karneval.

Zobrazit více

Praktické tipy

Kultura a jak se domluvíš

Historie Pobřeží Francouzské Guyany objevil počátkem 15. stol. Francouz Vincent Pinon. Na začátku 17. stol. dochází k první kolonizaci, v roce 1643 je založeno Cayenne. Kolonizace naráží na silný odpor indiánských kmenů. Po krátkém období nadvlády Angličanů je území roku 1814 definitivně navráceno Francii. V roce 1848 je zrušeno otroctví a v roce 1946 se Francouzská Guyana stává zámořským departementem Francie. [imageFill 8887] Lidé …

Jak ušetříš

Měna Platí se eurem. Mince jsou raženy v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centů a 1 a 2 eur. Bankovky v hodnotách 5, 10, 50, 100, 200 a 500 eur. [imageFill 1709] Směnárny a platba kartou Bankomaty jsou dostupné ve městech. Vzhledem k velmi malému osídlení země je dobré mít dostatek hotovosti, neboť při platbě nižších částek menší podniky karty často neakceptují. Kreditní karta je nutná v případě pronájmu auta.  Kolik co stojí …

Jak se budeš dopravovat

Jak do Francouzské Guyany Mezinárodní letiště Félixe Eboué se nachází 15 km jihozápadně od hlavního města – Cayenne. Pravidelné lety Air France a Air Caraibes létají zpravidla z pařížského letiště Orly. Let trvá 8–9 hodin. Země má přímé i spojení s francouzskými zámořskými departementy Martinique a Guadeloupe v Antilách nebo s Brazílií. Jak se nejlépe dopravovat Nejlepší způsob dopravy je auto. Podél pobřeží vede kvalitní silnice. N1…

Co ochutnáš

Guyanská kuchyně Kombinace francouzské a africké kuchyně, hojně se konzumují sladkovodní ryby, guayanské krevety, přílohu tvoří nejčastěji rýže. Trhy nabízí nepřeberné druhy exotického ovoce. Místní kuchyně je chutná a kořeněná.  Typickým jídlem je vývar avara, kuře Le poulet boucané de Guyane, z indických jídel – Colombo. [imageFill 8889] Z nápojů je oblíbený punč. Jak se stravovat jako místní  Nejlépe se nakupuje na trzích –…

Jaké výlety podnikneš

Ekoturistika, pozorování zvířat Několikadenní výlet pirogou po řece Maroni představuje nezapomenutelný zážitek. 170 druhů savců a přes 700 druhů ptactva obývá deštné pralesy a mnoho z nich máte šanci spatřit. Ráno vás budí řev opic a papoušků. Po řece je vhodné cestovat s průvodcem, lodivodové anglicky nemluví. Na pobřeží lze pozorovat želvy (kožatka velká). Rybaření  Země je rájem pro rybáře – řeky jsou bohaté na sladkovodní ryby. …

Na co si dej pozor

Zdraví Ačkoli výčet potenciálních tropických chorob může v návštěvníkovi vzbudit obavy, je pravdou, že Francouzská Guyana je jednou z nejzdravějších zemí Jižní Ameriky. Kohoutková voda je pitná a při koupání v řekách a potocích nehrozí nákaza bilharzií. Země je malarickou oblastí – antimalarika jsou nezbytností zejména v případě výletů do pralesů a k řekám. Malárie je rozšířena hlavně podél řek Maroni a Oyapock. Vzhledem k …

Víza a na co mysli před cestou

Vízum Pro turisty, občany ČR a ostatních zemí EU není vízum nutné, postačí cestovní pas platný minimálně 3 měsíce od vstupu na území Francouzské Guyany. Další dokumenty Zpáteční letenka či letenka do jiné destinace je vyžadována k nahlédnutí. Vhodné cestovní pojištění je samozřejmostí. Očkování Povinné je očkování proti žluté zimnici (vyžaduje se potvrzení v mezinárodním očkovacím průkazu). Vhodné je očkování proti hepatitidě A + B, tetanu…

Zavřít

Kultura a jak se domluvíš

Historie

Pobřeží Francouzské Guyany objevil počátkem 15. stol. Francouz Vincent Pinon. Na začátku 17. stol. dochází k první kolonizaci, v roce 1643 je založeno Cayenne. Kolonizace naráží na silný odpor indiánských kmenů. Po krátkém období nadvlády Angličanů je území roku 1814 definitivně navráceno Francii. V roce 1848 je zrušeno otroctví a v roce 1946 se Francouzská Guyana stává zámořským departementem Francie.

Ruiny Ile Royale

Lidé

Obyvatelstvo představuje pestrou směsici etnik. Nejpočetnější skupinou jsou kreolové (míšenci) – potomci černých otroků, černoši „Les Marrons“ – potomci uprchlých černých otroků, běloši (hlavně metropolitní Francouzi), Surinamci, Asiati (Číňané a Laosané) a Indiáni. Většina obyvatel žije na pobřeží a podél řek.

Ve Francouzské Guyaně žije asi 42x méně obyvatel než v ČR.

Svátky

Kromě i u nás běžných státních svátků – Nový rok, Velikonoční pondělí, Svátek práce, Den vítězství, Svátek všech svatých a Vánoce, se slaví:

 • Nanebevstoupení Páně – konec května nebo červen
 • Dobytí Bastily – 14. červenec
 • Nanebevzetí Panny Marie – 15. srpen
 • Den příměří 1918 – 11. listopad
 • Den zrušení otroctví – 10. červenec

Poznámka: Běžná otevírací doba obchodů je od pondělí do pátku, 8:00–12:00 hodin a 14:30–17:00 hodin. Ve středu odpoledne je zavřeno. Čínské obchody mají delší otevírací dobu a fungují i v neděli dopoledne. Hypermarket Cora v Cayenne je též otevřen i v neděli dopoledne.

Kultura

Typická kreolská a francouzská koloniální architektura je k vidění zejména v Cayenne. Kreolskou keramiku nabízí obchody se suvenýry, indiánské výrobky je nejlepší koupit v Sinnamary, textilie laoských Hmongů jsou k dostání v městečku Cocoa i na trzích v Cayenne.

Jazyk

Úředním jazykem je francouzština. Běžně se užívá guayanská kreolština – jazyk podobný francouzštině s množstvím slov přejatých z afrických jazyků. Uslyšíte tu i čínštinu, jazyky hmong, taki-taki a indiánské dialekty. Na rozdíl od ostatních francouzských zámořských departementů, kde se bez základní znalosti francouzštiny neobejdete, ve Francouzské Guyaně si občas vystačíte s angličtinou či portugalštinou.

Turismus

Francouzská Guyana jakožto zámořský departement Francie se těší poměrně vysoké životní úrovni; cenová hladina je tu nejvyšší v celé Jižní Americe. Turismus v posledních letech doznal rychlého rozvoje, přesto země patří k těm málo navštěvovaným. Hotely a restaurace vyšších kategorií jsou soustředěny hlavně na pobřeží (Cayenne a okolí).

Geografie

Francouzská Guyana leží v severovýchodní části Jižní Ameriky. Její hranici se Surinamem tvoří řeka Maroni, z jihu ji od Brazílie dělí hory Tamuc-Humac a řeka Oyapoque,

Více než 80 % země pokrývají tropické deštné pralesy. Při pobřeží rostou mangrovníky a sporadicky se vyskytují savany. Většinu území tvoří močálovitá pobřežní nížina. Nejdůležitější řekou je řeka Maroni, která tvoří hranici se Surinamem. Součástí Francouzské Guyany jsou Ostrovy spásy a menší ostrůvky jihozápadně od Cayenne.

Rozloha celého území je jen o málo větší než Česko a téměř identická s Rakouskem.

Zavřít

Jak ušetříš

Měna

Platí se eurem. Mince jsou raženy v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centů a 1 a 2 eur. Bankovky v hodnotách 5, 10, 50, 100, 200 a 500 eur.

Euro

Směnárny a platba kartou

Bankomaty jsou dostupné ve městech. Vzhledem k velmi malému osídlení země je dobré mít dostatek hotovosti, neboť při platbě nižších částek menší podniky karty často neakceptují. Kreditní karta je nutná v případě pronájmu auta.

Kolik co stojí

Francouzská Guyana sice leží v Jižní Americe, nicméně cenově se nachází úplně jinde.

Ceny jsou v průměru o 20–30 % vyšší než v metropolitní Francii. Pokud jde o potraviny, dražší jsou zejména mléčné výrobky – jogurty, sýry, naopak levněji pořídíte tropické ovoce a ryby. Ovoce, zeleninu a ryby se vyplatí kupovat na trhu (v Cayenne se nejlevněji nakupuje ve středu).

Příklady cen:

 • Balená voda v supermarketu (1,5l) – 1,30 eur
 • Džus Royal (1 l) – 2,50 eur
 • Mléko (1 l) – 2 eur
 • Máslo (250 g) – 2,50 eur
 • Tavený sýr „Smějící se kráva“ (24 ks) – 5 eur
 • Bageta – 0,70 eur, croissant – 0,90 eur, chleba – 2 eur
 • Maracuja – 2,50 eur
 • Ryby na trhu – 4 eur/kg
 • Průměrné jídlo v restauraci – hlavní chod 20 eur
 • Litr benzinu – SP 95 – 1,65 eur
 • Litr nafty – 1,53 eur

Spropitné a smlouvání

Většina cen za služby již zahrnuje spropitné. Není tedy povinné, ale vždy vítané.

Smlouvání je možné především na trzích.

Jak ušetřit

Nejlepší variantou je cestovat mimo hlavní sezonu a svátky, spoléhat na vlastní stravování a stravovat se jako místní. Ovoce a zeleninu lze dobře nakoupit na trzích, které se obvykle konají 3x týdně (středa, pátek, sobota) – v Cayenne. Koncem suché sezóny nekupovat drahé ovoce, například hrušky a rajčata se v tuto dobu prodávají za 8 eur/kg. Voda z kohoutku je pitná, slanější chuti, je zbytečné utrácet za balenou vodu.

Při výběru dopravy nejlevněji vychází cestování autobusem či kolektivním taxi. Ubytování je vhodné si zajistit s dostatečným předstihem, hledat nocleh na poslední chvíli se nevyplácí. Vyhnout se turistickým resortům je samozřejmostí.

Denní rozpočet

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili 3 varianty denních rozpočtů.

Hlavní sezona – cena za pokoj, celodenní stravu a dopravu pro 1 osobu.

Nízkorozpočtový cestovatel si pronajme pokoj v nejlevnějším hotelu se společným příslušenstvím, ten nepořídíte pod 30 eur. Na venkově lze spát ve vlastní hamace, případně si ji zapůjčit za 5 eur. Stanovaní se nedoporučuje kvůli agresivním mravencům. Doprava se uskuteční autobusem či autostopem (podél pobřeží), stravování bude mít vlastní – nákup na trzích u Hmongů, levná asijská bistra.

Zlatá střední cesta zahrnuje pokoj v hotelu střední kategorie se samostatným příslušenstvím cca 80–100 eur, jídlo v nejlevnějších restauracích – max. 40 eur, pronájem malého auta – 350 eur/týden. Celkové náklady se budou pohybovat kolem 490 eur/týden.

Luxusní varianta obsahuje pokoj v hotelu vyšší kategorie (zejména v turistických střediscích) – cca 200 eur, stravování v odpovídajících restauracích – nad 80 eur, tato kategorie cestovatelů zřejmě nebude hledat informace na tomto portálu.

V průměru je třeba počítat s denním rozpočtem až 150 eur na osobu/den.

Zavřít

Jak se budeš dopravovat

Jak do Francouzské Guyany

Mezinárodní letiště Félixe Eboué se nachází 15 km jihozápadně od hlavního města – Cayenne. Pravidelné lety Air France a Air Caraibes létají zpravidla z pařížského letiště Orly. Let trvá 8–9 hodin. Země má přímé i spojení s francouzskými zámořskými departementy Martinique a Guadeloupe v Antilách nebo s Brazílií.

Jak se nejlépe dopravovat

Nejlepší způsob dopravy je auto. Podél pobřeží vede kvalitní silnice. N1 spojuje Cayenne a Saint-Laurent. N2 vede z letiště na jih do Oyapoque. Většina ostatních cest je prašná a vhodná pro džípy. Vnitrozemí je díky neprostupné džungli často dostupné jen letecky či lodí nebo po nezpevněných cestách. Kanystry s benzinem a náhradní pneumatiky jsou nezbytností.

Silnice v džungli

Půjčení auta

Půjčovny aut najdete zejména na mezinárodním letišti Felixe Eboué, v Kourou a St-Laurent. V průměru počítejte s 350 eur/týden. Více viz předchozí odstavec.

Autobusy

Autobusové linky operují mezi Cayenne, Kourou, Saint-Laurent, Sinnamary a Iracoubo. Dopravu provozují společnosti CACL a L´Agglobus. Spojení Cayenne s okolím zajišťují pravidelné autobusové linky společnosti SMTC. Jízdné 1,10 eur, carnet 9,30 eur. Výše jízdného závisí na vzdálenosti.

Stejné ceny jízdného mají i minibusy a kolektivní taxi pro 9 osob, které vyjíždějí až po naplnění. Pevný jízdní řád nemají. V Cayenne mají stanoviště u kanálu Laussat. Příklad ceny jízdného: Cayenne – Kourou 10 eur.

Říční doprava

Do vnitrozemí se lze dostat většinou jen lodí či letadlem. Říční dopravu zajišťují pirogy, které pojmou až 14 lidí a jsou řízeny 2 lodivody. Několikadenní výlety lze objednat přes místní cestovní kanceláře. Pirogy zároveň slouží i jako říční taxi: S. L. M. – Maroni

Železniční doprava zde neexistuje.

Vnitrostátní lety

Vnitrostátní lety provozuje Air Guyane. Například cena zpáteční letenky Cayenne – Saint-Laurent – cca 170 eur.

Zavřít

Co ochutnáš

Guyanská kuchyně

Kombinace francouzské a africké kuchyně, hojně se konzumují sladkovodní ryby, guayanské krevety, přílohu tvoří nejčastěji rýže. Trhy nabízí nepřeberné druhy exotického ovoce. Místní kuchyně je chutná a kořeněná.

Typickým jídlem je vývar avara, kuře Le poulet boucané de Guyane, z indických jídel – Colombo.

Krevety s rýží

Z nápojů je oblíbený punč.

Jak se stravovat jako místní

Nejlépe se nakupuje na trzích – čerstvé ryby, ovoce, zelenina, čerstvé ovocné džusy a též v čínských obchodech. Místní nekupují v období sucha předražené ovoce jako například citrony, hrušky, jejichž ceny jsou několikanásobně vyšší než v období dešťů. Levně se lze stravovat v malých lokálních bistrech, zde jídlo pořídíte jídlo od 5 eur.

Obvyklé ceny v restauracích

Obecně je jídlo v restauracích velmi drahé. Oběd (předkrm, hlavní jídlo a dezert) v běžné restauraci vyjde na 40 eur (bez nápoje). Lepší je se stravovat v malých bistrech (viz výše).

Zavřít

Jaké výlety podnikneš

Ekoturistika, pozorování zvířat

Několikadenní výlet pirogou po řece Maroni představuje nezapomenutelný zážitek. 170 druhů savců a přes 700 druhů ptactva obývá deštné pralesy a mnoho z nich máte šanci spatřit. Ráno vás budí řev opic a papoušků. Po řece je vhodné cestovat s průvodcem, lodivodové anglicky nemluví. Na pobřeží lze pozorovat želvy (kožatka velká).

Rybaření

Země je rájem pro rybáře – řeky jsou bohaté na sladkovodní ryby.

Pláže, koupání a vodní sporty

Jedny z nejhezčích pláží najdete východně od Cayenne – La route de Plages. Písek je tu světlý a lokalita je ideální i k provozování vodních sportů.

Pláž Montjoly je považována za vůbec nejlepší ke koupání i vodním aktivitám.

Pláž Kourou

Zábava

Začátkem ledna se každoročně koná guayanský karneval, který trvá až do února. Hudba, tance, pestrobarevné oblečení i masky představují intenzivní zážitek. Jednotlivé masky mají svůj význam a zcela skrývají tvář nositele.

Zavřít

Na co si dej pozor

Zdraví

Ačkoli výčet potenciálních tropických chorob může v návštěvníkovi vzbudit obavy, je pravdou, že Francouzská Guyana je jednou z nejzdravějších zemí Jižní Ameriky. Kohoutková voda je pitná a při koupání v řekách a potocích nehrozí nákaza bilharzií.

Země je malarickou oblastí – antimalarika jsou nezbytností zejména v případě výletů do pralesů a k řekám. Malárie je rozšířena hlavně podél řek Maroni a Oyapock. Vzhledem k nezanedbatelnému počtu komárů je vhodné s sebou přibalit repelent, triko s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty na večer. Vedle žluté zimnice a dalších nemocí (viz kapitola očkování) hrozí i nákaza dengue a virem zika.

Riziko kousnutí hadem, pavoukem či škorpiónem je nízké. Jediná agresivní zvířata jsou mravenci a komáři. Lékárny jsou dobře zásobeny.

Velkým rizikem jsou silné podmořské proudy a prudké odlivové proudy na mořské hladině. Prudké slunce vyžaduje opalovací krém s vysokým UV faktorem a vhod přijde i pokrývka hlavy.

Kriminalita

Zvýšenou pozornost vyžadují místní trhy (hlavně v Cayenne), kde se pohybují kapsáři. Nenechávat cennosti na pláži ani v autě je samozřejmostí.

Riziko katastrofy

Díky stabilnímu rovníkovému klimatu zde nehrozí cyklony. K zemětřesení tu nedochází.

Elektřina a internet

Elektrické napětí 220V, 50 hz, zástrčky francouzské

Internetové kavárny – v Cayenne, Kourou, Saint-Laurent, ve větších městech dostupná Wifi.

Důležité kontakty

Francouzské velvyslanectví v ČR: Velkopřevorské nám. 2, Praha 1, tel.: 251 17 17 11

Velvyslanectví ČR v Paříži: 15, avenue Charles Floquet, 75007 Paris 7, tel.:+33 1 40651300

 • Nouzové volání: 112
 • Policie: 17
 • Záchranná služba: 15
 • Hasiči: 18
 • Mezinárodní předvolba +594 – pevná linka, +694 – mobilní telefon
Zavřít

Víza a na co mysli před cestou

Vízum

Pro turisty, občany ČR a ostatních zemí EU není vízum nutné, postačí cestovní pas platný minimálně 3 měsíce od vstupu na území Francouzské Guyany.

Další dokumenty

Zpáteční letenka či letenka do jiné destinace je vyžadována k nahlédnutí. Vhodné cestovní pojištění je samozřejmostí.

Očkování

Povinné je očkování proti žluté zimnici (vyžaduje se potvrzení v mezinárodním očkovacím průkazu). Vhodné je očkování proti hepatitidě A + B, tetanu a břišnímu tyfu. Nutná jsou antimalarika.

Celní předpisy

Nesmí se dovážet zejména čerstvé ovoce, zelenina ani semena. Je přísně zakázáno vyvážet korály, mušle, rostliny apod.

Rezervuj

1.

Letenky

Cestovatelé k nám chodí nejen pro rady, ale i levné letenky. Najdi si i ty svou letenku do Francouzské Guyany.

2.

Hotely

Mít kde složit hlavu není od věci. Podívej se na nabídku hotelů, hostelů i apartmánu ve Francouzské Guyaně.

3.

Půjčení auta

Jsi milovník roadtripů? Podívej se na nabídku dostupných vozů k vyzvednutí nejen na letišti.

nebo

Zájezdy

Pokud dáváš přednost hotovému řešení, naplánuj si dovolenou ve Francouzské Guyaně s cestovní kanceláří.

Diskuze

Jsme největší cestovatelská komunita v Česku a na Slovensku. Máš dotaz nebo hledáš spolucestovatele? Zeptej se ve fóru!

Založ nové téma
Byl jsi ve Francouzské Guyaně?
Navrhni úpravu

Tohoto průvodce pro vás připravili