Gibraltarská skála
Gibraltar

Co vidět a navštívit na Gibraltaru

5 míst co vidět na Gibraltaru

Europa Point

Europa Point

Nachází se na nejjižnějším cípu Gibraltaru, který snadno najdete i díky krásnému 49 m vysokému majáku. Je nejjižnější ze všech majáků Trinity House a jediný, který se nachází mimo území Spojeného království.

Zobrazit místo
St. Michael's Cave

St. Michaels Cave

Jeskyně nacházející se v Upper Rock Nature Reserve of Gibraltar. Dostanete se k ní pěšky, lanovkou i autem. Otevřená je návštěvníkům během léta v době od 9:30–19:15 a v zimě od 9:00–18:15 hod. Poslední vstupy uskutečníte 30 min. před zavírací dobou. Během roku se v ní konají i různé koncerty. Abyste se dostali do jeskyně, musíte si nejprve koupit lístek do přírodní rezervace. Ceny jsou: Dospělý (13+) –  £ 10,00 Děti (5–12) –  £ 5,00 Děti …

Zobrazit místo
Gibraltar

Top of the Rock

Pokud se nahoru na Top of the Rock chcete vydat pěšky, vstoupíte branou Jew's Gate a zaplatíte již zmíněných £ 0,50. Čeká vás taková menší turistika, která dá hlavně během léta trochu zabrat, ale ten výhled opravdu stojí za to. Tady už se setkáte i s prvními opicemi. Cestu vám (kromě opic v Ape 's Den) zkříží na Royal Anglican Way houpací most otevřený v roce 2016. Pokračujete na Mediterranean Steps, další přírodní fitness, až se dostanete na…

Zobrazit místo
Great Siege Tunnels

The Great Siege Tunnels

Další atrakce, která už je v ceně kombinovaného lístku. Síť tunelů byla vybudována za účelem obrany během Velkého obléhání (Great Siege). Stále přináší autentickou atmosféru, až dokonce zapomenete, ve kterém století se nacházíte.

Zobrazit místo
Moorish Gate

Moorish Gate

Hrad ze 12. století je tvořen několika budovami, vchody a opevněnými stěnami. Dominantními prvky jsou The Tower of Homage a The Gate House. Nachází se pod výše zmíněnými Siege Tunnels.

Zobrazit místo

Chystáš se na Gibraltar?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 12. 09. 2022
Navrhni úpravu