Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Bali
Turistická modla celé Indonésie

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

29 °C

27 °C

26 °C

26 °C

27 °C

28 °C

28 °C

28 °C

Počasí v Indonésii

Indonésie se rozkládá na obou stranách rovníku a má tedy typické tropické podnebí se dvěma ročními obdobími: období sucha (trvá přibližně od dubna do října) a období dešťů (přibližně listopad až březen). To ovšem neznamená, že v období sucha neprší vůbec a v období dešťů naopak neustále. Během období dešťů přicházejí v různých intervalech vydatné deště a po nich často na několik hodin až dnů zase vyjde slunce. Doba trvání jednotlivých období se může na různých ostrovech lišit.

Teploty se pohybují po celý rok okolo 30 °C s vysokou vlhkostí (tak trochu prádelna), ve vyšších nadmořských výškách může být i chladněji, což je znát především v noci.

Díky rovníkové poloze jsou zde dny a noci přibližně stejně dlouhé, rozednívá se okolo půl šesté a po šesté večer se opět stmívá. Západy slunce jsou zde v porovnání s Evropou velmi rychlé, jde tu doslova o minuty.

Kdy jet do Indonésie

Obecně se dá říci, že nejvhodnější doba pro cestování je duben až září. To si myslí většina cestovatelů, takže počítejte s vyššími cenami za služby i ubytování a davy turistů. V období dešťů lze cestovat také, ale je třeba více improvizovat v závislosti na počasí. Pro tuto variantu je lepší zvolit spíše východní ostrovy, které bývají ovlivňovány australskými monzuny. Určitě v této variantě nezapomeňte pláštěnku nebo deštník.

Pokud můžete, vyhněte se cestování po Indonésii během ramadánu, především v době, kdy se blíží Idul Fitri. V té době jsou v pohybu miliony lidí, ti se vydávají navštívit své vzdálené příbuzné. V tomto měsíci se patrně přes den nenajíte, protože muslimové mohou jíst až po příchodu noci a přes den bývají obchody i jídelny často zavřené.

Pravděpodobně se nebudete moci ubytovat, protože ubytovací zařízení, zejména ta levnější, bývají beznadějně obsazena. A nepodaří se vám ani hnout se z místa, protože jízdenky i místenky na všechny dopravní prostředky na nejbližší dny jsou beznadějně vyprodané. Nemluvě o šílených zácpách, které – ačkoliv se to už zdá nemožné – během postního měsíce ještě zesílí, takže i kdybyste náhodou jízdenku získali, strávíte na cestě neúměrně dlouhou dobu.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Markéta Losová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu