Průvodce státem
Indonésie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Indonésii

Vízum

Pokud cestujete do této země na 30 a méně dnů, můžete si po příletu hned na letišti vyřídit tzv. „visa on arrival“, dnes už je vízum zdarma. Plánujete-li cestu delší, je nutné požádat o vízum na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze (adresa: Nad Buďánkami II/7, 150 21 Praha 5), kde vám vystaví vízum na 2 měsíce (maximálně 60 dnů), získání je o něco složitější. Jeho vyřízení trvá zhruba týden.

U klasických víz po příletu nebudete vyplňovat žádný imigrační formulář. Pouze po obdržení víz a až po vyzvednutí zavazadel vyplníte celní formulář.

Další dokumenty

Pokud budete žádat o dvouměsíční vízum, budete se muset prokázat zpáteční letenkou (neprojde vám ani minuta nad 60 dnů), pas musí být samozřejmě platný ještě 6 měsíců po skončení vašeho pobytu. Budete se muset prokázat dostatečným množstvím financí pro vaši cestu, výpis z účtu postačí. Také je požadovaný přibližný itinerář cesty a vyplněná žádanka o vízum (k vytištění na stránkách ambasády nebo k vyplnění přímo na místě). Pokud budete žádat o 30denní vízum přímo na místě, této byrokracii se vyhnete. Pokud chcete zůstat déle a přesto se byrokracii vyhnout, doporučujeme udělat si po maximálně 30 dnech výlet mimo Indonésii. Po příletu zpět dostanete opět vízum na 30 dní.

Očkování

Není povinné, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti virové hepatitidě typu A a při dlouhodobém pobytu i proti typu B, proti břišnímu tyfu a japonské encefalitidě. 

Celní předpisy 

Bezcelně si smíte přivézt věci pro osobní potřebu v hodnotě 250 USD na osobu (případně 1.000 USD na rodinu), 200 ks cigaret (1 karton), 50 ks doutníků nebo 200 g tabáku a 1 l alkoholu na dospělého. Dovoz zvířat a rostlin a výrobků živočišného původu podléhá inspekci a karanténě.

Zakázán je dovoz narkotik (hrozí až trest smrti), léků jiných než pro osobní užívání, palných a jiných zbraní, munice, výbušnin, pornografie. Dovoz nahraných videokazet, DVD a jiných nahrávek podléhá cenzuře.

Dovoz a vývoz valut není omezen, částky nad hodnotu 100 milionů rupií (asi 200 000 Kč) je nutno deklarovat.

Smaragdový náhrdelník na rovníku

Indonésie je ostrovním státem v jihovýchodní Asii, který tvoří ho více než 17.000 ostrovů, z nichž největší jsou Sumatra, Jáva, Kalimantan (o ten se Indonésie dělí s Malajsií a Brunejí), Sulawesi a Nová Guinea (k Indonésii patří západní polovina ostrova). Na severu přes moře sousedí s Malajsíí a Filipínami, na jihu s Austrálií. Hlavním městem je Jakarta na ostrově Jáva.

Indonésie je neskutečně rozmanitá země, na její národní heslo „jednota v rozdílnosti“ budete narážet všude – na každém ostrově se setkáte s jinými kulturami, zvyky, jazyky, lidmi i jejich obyčeji. Ačkoliv je tato země republikou, najdete zde sultanáty, království nebo kmeny, jejichž způsob života se od doby kamenné příliš nezměnil, v kontrastu s moderními a pohodlnými velkoměsty přetíženými dopravou.

Milujete-li přírodu, jste tu správně, je to nádherná zelená země s druhou nejrozmanitější biodiverzitou na světě, mnoha přírodními parky a rezervacemi. Můžete se sem vydat s cestovkou, nebo na vlastní pěst – Indonésie vás přijme s otevřenou náručí. Jak moc dobrodružná bude vaše cesta touto zemí, záleží jen a pouze na vás.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Losová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - září
Asijská exotika, kde se hlavní sezona kryje s tou naší.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 37 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Markéta Losová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu