Indonésie
Indonésie

Víza do Indonésie

Vízum

Po koronavirové pauze, kdy bylo vydávání turistických víz po příletu pozastaveno, se znovu od května 2022 dá letět do Indonésie i na Bali s tím, že víza získáte na místě.

Tzv. Visa on Arrival (VOA) jsou k dispozici pro Čechy i Slováky.

Zatímco dříve bylo VOA zdarma, nyní je zpoplatněno částkou 500 000 IDR.

Vízum platí 30 dní a lze jej jednou o dalších 30 dní prodloužit. K vydání víz je nutné mít pas s platností nejméně 6 měsíců od data vstupu do Indonésie.

Víza po příletu lze získat na 7 mezinárodních letištích a 8 přístavech, mezi než patří letiště v Jakartě, letiště v Yogyakartě i letiště na Bali.

Další dokumenty

Pokud budete žádat o dvouměsíční vízum, budete se muset prokázat zpáteční letenkou (neprojde vám ani minuta nad 60 dnů), pas musí být samozřejmě platný ještě 6 měsíců po skončení vašeho pobytu. Budete se muset prokázat dostatečným množstvím financí pro vaši cestu, výpis z účtu postačí. Také je požadovaný přibližný itinerář cesty a vyplněná žádanka o vízum (k vytištění na stránkách ambasády nebo k vyplnění přímo na místě). Pokud budete žádat o 30denní vízum přímo na místě, této byrokracii se vyhnete. Pokud chcete zůstat déle a přesto se byrokracii vyhnout, doporučujeme udělat si po maximálně 30 dnech výlet mimo Indonésii. Po příletu zpět dostanete opět vízum na 30 dní.

Očkování

Není povinné, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti virové hepatitidě typu A a při dlouhodobém pobytu i proti typu B, proti břišnímu tyfu a japonské encefalitidě. 

Celní předpisy 

Bezcelně si smíte přivézt věci pro osobní potřebu v hodnotě 250 USD na osobu (případně 1.000 USD na rodinu), 200 ks cigaret (1 karton), 50 ks doutníků nebo 200 g tabáku a 1 l alkoholu na dospělého. Dovoz zvířat a rostlin a výrobků živočišného původu podléhá inspekci a karanténě.

Zakázán je dovoz narkotik (hrozí až trest smrti), léků jiných než pro osobní užívání, palných a jiných zbraní, munice, výbušnin, pornografie. Dovoz nahraných videokazet, DVD a jiných nahrávek podléhá cenzuře.

Dovoz a vývoz valut není omezen, částky nad hodnotu 100 milionů rupií (asi 200 000 Kč) je nutno deklarovat.

Chystáš se do Indonésie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Markéta Losová
naposledy aktualizováno 28. 04. 2022
Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele imik27
imik27
před 5 měs

ahoj,

předpokládám, že musím mít na VOA vyplněný předem nějaký formulář.je to tak?

díky

Avatar uživatele roman.palka
roman.palka
před 8 měs

Ahojte, 

letim do Indonesie 29.12. a zpet 2.1. Na letisti ziskam Visa on arrival. 
Pote do Indonesie letim znovu 20.1. a zpet 24.1. 
Predpokladam, ze i ve druhem pripade budu muset platit poplatek za viza, protoze se jedna o jednorazove 30tidenni, spravne? 

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 8 měs

Ano. Vyzkoušené to takto nemám, ale nic jiného nezbývá (kromě zařízení vícevstupového, což by nemělo smysl).