Vízum

Pokud cestujete do této země na 30 a méně dnů, můžete si po příletu hned na letišti vyřídit tzv. „visa on arrival“, dnes už je vízum zdarma. Plánujete-li cestu delší, je nutné požádat o vízum na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze (adresa: Nad Buďánkami II/7, 150 21 Praha 5), kde vám vystaví vízum na 2 měsíce (maximálně 60 dnů), získání je o něco složitější. Jeho vyřízení trvá zhruba týden.

U klasických víz po příletu nebudete vyplňovat žádný imigrační formulář. Pouze po obdržení víz a až po vyzvednutí zavazadel vyplníte celní formulář.

Další dokumenty

Pokud budete žádat o dvouměsíční vízum, budete se muset prokázat zpáteční letenkou (neprojde vám ani minuta nad 60 dnů), pas musí být samozřejmě platný ještě 6 měsíců po skončení vašeho pobytu. Budete se muset prokázat dostatečným množstvím financí pro vaši cestu, výpis z účtu postačí. Také je požadovaný přibližný itinerář cesty a vyplněná žádanka o vízum (k vytištění na stránkách ambasády nebo k vyplnění přímo na místě). Pokud budete žádat o 30denní vízum přímo na místě, této byrokracii se vyhnete. Pokud chcete zůstat déle a přesto se byrokracii vyhnout, doporučujeme udělat si po maximálně 30 dnech výlet mimo Indonésii. Po příletu zpět dostanete opět vízum na 30 dní.

Očkování

Není povinné, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti virové hepatitidě typu A a při dlouhodobém pobytu i proti typu B, proti břišnímu tyfu a japonské encefalitidě. 

Celní předpisy 

Bezcelně si smíte přivézt věci pro osobní potřebu v hodnotě 250 USD na osobu (případně 1.000 USD na rodinu), 200 ks cigaret (1 karton), 50 ks doutníků nebo 200 g tabáku a 1 l alkoholu na dospělého. Dovoz zvířat a rostlin a výrobků živočišného původu podléhá inspekci a karanténě.

Zakázán je dovoz narkotik (hrozí až trest smrti), léků jiných než pro osobní užívání, palných a jiných zbraní, munice, výbušnin, pornografie. Dovoz nahraných videokazet, DVD a jiných nahrávek podléhá cenzuře.

Dovoz a vývoz valut není omezen, částky nad hodnotu 100 milionů rupií (asi 200 000 Kč) je nutno deklarovat.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Markéta Losová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu