Irák
Irák

Co dělat v Iráku

Trek

Výšlap na horu Halgurd, ze které se vám naskytne nádherný výhled do údolí směrem k vesnici Choman. Terén je nenáročný, zvládne ho jistě každý. Ze samotného vrchu Halgurdu můžete vidět panorama nejvyšší irácké hory Chekha Dar, ale i íránské hory Zagros.

Další skvělý pohled se vám naskytne v Goyje Mountain. Nachází se 15 minut chůze z centra města Sulajmánie. Určitě si nezapomeňte vzít fotoaparát, tuto krásu musíte mít zdokumentovanou.

Vodopády

Za návštěvu stojí vodopád Gali Ale Beg situovaný v Kurdistánu, přesněji se nachází v severním Erbilu.

Ahmed Awa se nachází blíže k íránskym hranicím. Abyste se sem dostali, čeká vás celkem nároční výšlap, terén není v dobrém stavu, ale postupně ho zlepšují.

Zábavní park 

Chavy Land v Sulajmánii byl otevřen v roku 2013. Může se pyšnit jedním z největších kol v Asii. Je to ideální místo pro večerní procházky, dobře udržovaný. Najdete zde i dům hrůzy a atrakcí, z níž se vám naskytne magický výhled na Goyje Mountain.

Kavárna

Vychutnejte si kávu v Pasha ´s Coffee v samotném srdci Sulajmánii.

Trhy

Grand Bazaar je zajisté největší trh v Kurdistánu. Nachází se v Sulajmánii. Najdete tu všechno od bižuterie, vlajek, map, hudebních nástrojů až po jídlo a cukroví.

Qaysari Bazaar je jeden z největších trhů v Kurdistánu. Všechno, co byste rádi měli, najdete tady.  Jen se zde možná budete v uličkách cítit mírně klaustrofobicky.

Parky

Sarchnar, Azadi, Municipal Park tyhle všechny naleznete v Sulajmánii. Na Municipal Park narazíte cestou na trh. V srdci Sachnar parku najdete ZOO, celý park je také obklopen množstvím restaurací. Azadi park je zase výjimečný nejen pro děti kvůli atrakcím, které se tam nachází, ale i pro dospělé, kteří si mohou u fontány odpočinout nebo si jít prostě jen zaběhat.

Plavba

Dukanské jezero je největší přírodní jezero, po němž se můžete plavit nebo si jenom zaplavat. Je to místo s úžasnou scenerií.

Chystáš se do Iráku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.