Irák
Irák

Bezpečnost v Iráku

V současné době (počátek roku 2017) se cestám do Iráku spíše vyhněte, bezpečnost není 100% zaručena ani v jindy stabilním regionu iráckého Kurdistánu.

Zdraví

Úroveň zdravotních služeb je hodně nízká. Pro místní jsou zajištěny zastaralá zařízení. V případě nutnosti navštivte lékařské zařízení buď v Dohúku, Erbilu nebo Sulajmánii. V jiných částech, než jsme zmiňovali výše, se doporučuje jen ve zdravotních střežených objektech, protože hodně často přichází k únosům. Střežené objekty se nachází v Bagdádu, Basře a v Mezinárodní zóně v Bagdádu. Mějte na paměti, že místní neumějí dávat první pomoc.

Kriminalita

Na policii příliš nespoléhejte, mnohdy je samá policie namočena do kriminálních aktivit. Situace v Iráku je nadále nepředvídatelná a dost nebezpečná. Existují zde političtí extrémisté, kriminální živly, které čekají na cizince, kteří se až tak dobře v daném městě neorientují. Mezi jednotlivými městy jsou ozbrojená kontrolní stanoviště, přičemž příjezd k nim může přinést riziko. Bezpečnou části z hlediska pohybu je region iráckého Kurdistánu – Dohúk, Erbíl, Sulajmánie. Tato oblast si vyžaduje osobitný vízový režim.

Důležité kontakty

Níže jsou uvedeny kontakty, které se vám můžou při pobytu hodit: 

  • Policie: +964 7901 737727
  • Nouzové volání: + 964 1130
  • Ohlašovna požárů: + 964 1105
  • Lékařská pohotovostní služba v Bagdádu: + 964 5429120
  • Nemocnice Yarmouk: + 964 5376641
  • Velvyslanectví ČR v Bagdádu

Chystáš se do Iráku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.