Irák

Víza do Iráku

Vízum 

Vízum je vyžadováno před vstupem do země. Každé vízum musí obsahovat doložku o bezpečnostní prověrce. Bez ní může být pobyt v Iráku zamítnut. Vydáte- li se do regionu Kurdistán (Dohúk, Erbíl, Sulajmánia), můžete vízum vyřídit buďto před cestou na velvyslanectví v Praze, nebo na mezinárodním letišti v Erbílu nebo Sulajmánii. Toto vízum však neplatí na pohyb po jiných provinciích a má platnost 8 dní. Když chcete vízum prodloužit, musíte navštívit imigrační oddělení místní policie. Pokud vaše kroky povedou do Bagdádu, očekávejte pečlivou kontrolu a budou od vás chtít slyšet důvod pobytu a rovněž místo pobytu.

Další dokumenty

Pro vstup do Iráku je nutné mít platný cestovní pas s platností nejméně 3 měsíce od posledního dne žádaného pobytu.

Očkování

Řadíte-li se do skupiny cestovatelů přijíždějících z východní nebo tranzitní oblasti, připravte si mezinárodní průkaz o očkování proti žluté zimnici. Obecně je doporučeno očkování pro vaši ochranu, a to hepatitida A. Očkování musíte provést nejpozději 7 dní před odjezdem. Plánujete-li pobyt mimo turistickou a rekreační oblast, pak je pro vás dobré očkování na břišní tyfus. Toto si musíte zařídit minimálně 14 dní před odjezdem. Při dlouhodobém nebo pracovním pobytu se očkujte raději proti vzteklině. Očkování proti choleře a průjmu se doporučuje pro lidi náchylné k průjmu, kdybyste se stravovali na venkově nebo na ulicích.

Celní předpisy

Omezení se týká hlavně hotovosti a zlata. Je dovoleno vyvést maximálně 200 g zlata a sumu 10.000 USD. Výslovně se nedoporučuje dovážet předměty a zboží, které jsou v rozporu s jejich náboženstvím, jedná se hlavně o alkohol, pornografii.

Chystáš se do Iráku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.