Zimní Bergamo

13 míst co vidět v Bergamu

Città Alta

Čtvrť

Bergamo pohled

Cittá Alta (česky Horní město) je hlavní historická součást Bergama a největší turistický magent města. Zároveň slouží jako jedno z center Bergama, zatímco tím druhým je Città Bassa (Dolní města), modernější část města.

 Horní město ční nad Bergamem a jeho několik věží je vidět z širého kraje.

Opevněné město

Celé Citta Alta obepínají zachovalé hradby z dob Benátské republiky, tedy zhruba ze 16. století. V jižní části jsou viditelné z Dolního města a po celém obvodu vkusně restaurované s travnatými pásy, chodníky a mnohými lavičkami.

Uvnitř opevnění pak najdete hlavní bergamskou atrakci: samotnou čtvrť Città alta se zhruba desítkou křivolakých uliček, náměstíček, věží a kostelů. Dýchne tu na vás atmosféra středověku a zároveň vždy najdete zákoutí, kde budete úplně sami.

Ubytování v Città Alta

Chcete-li se v Bergamu ubytovat v nejhezčí čtvrti, pak rozhodně hledejte právě v Cittá Alta. Najdete zde převážně menší hotýlky a soukromé apartmány s cenami od 2 000 po 5 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Mezi nejlevnější ubytování patří apartmány Casa di Gulia nebo Hotel Il Sole **. Jedno z nejlépe hodnocených ubytování pak najdete pod názvem Palazzo Rivola, kde vás čekají moderně zařízené apartmány v historickém romantickém domě.

Jak se dostat do Città Alta?

Nejrychlejší dopravu z dolního města Città Bassa obstarává kolejová lanovka překonávající na krátké trase značný výškový rozdíl. Lanovka jezdí jednou za 7 až 12 minut a pojede pouhé 3 minuty. Platí zde běžné jízdenky na MHD, viz detailní informace v kapitole Doprava.

Na druhé straně Città Alta můžete využít další kolejovou lanovku s jízdní dobou 4 minuty do vesničky San Vigilo, odkud se naskytnou překrásné výhled na celé Bergamo. I tato lanová dráha je zahrnuta do běžného systému MHD.

Lanovka z Dolního města nejede přímo z centra, ale musíte k ní dojít zhruba kilometr. Nechce-li se vám šlapat, z centra Città Bassa do Città Alta jezdí i autobusy MHD linek 1 a 3.

Chystáš se do Bergama?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 15. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.