11 míst, která doporučujeme v Bergamu navštívit

Piazza Vecchia

Piazza Vecchia

Hlavní náměstí historického centra ukrývá spousty nádherných renesančních a středověkých staveb. Jedna z největších dominant náměstí je bezpochyby městský palác Palazzo della Ragione, který pochází už z roku 1199. Všimněte si benátského lva na fasádě budovy. Přestože Bergamo leží jen kousek od Milána, historicky má mnohem blíže k Benátkám. Bylo totiž součástí Benátské republiky. Od paláce pokračujte dále k Torre del Campanone, nádherné zvonici z…

Zobrazit více
Capella Colleoni

Piazza del Duomo

Na další významné náměstí města s názvem Piazza del Duomo se dostanete podloubím z Piazza Vecchia. Dominantou náměstí je Cappella Colleoni, která je součástí baziliky Santa Maria Maggiore, a katedrála Duomo di Bergamo.

Zobrazit více
Pevnost Rocca

Pevnost Rocca

Zbytky pevnosti Rocca se nachází nad bývalým klášterem San Agostino a turisté tu dnes neobdivují jen bývalé opevnění ze 14. století, ale také parádní výhled na celé město.

Zobrazit více
San Vigilo výhled

San Vigilio

Jedny z nejlepších výhledů do okolí z výšky 500 m n. m. nabízí bezpochyby kopec San Vigilio, kam se dostanete pozemní lanovou dráhou Funicolare S. Vigilio ze stanice Colle Aperto (nedaleko brány S. Alessandro). Za návštěvu také stojí hrad Castello di San Vigilio ze 6. století a tajný průchod (passaggio segreto), který spojuje hrad s Forte di San Marco. Vstupné do hradu je zdarma. Lanovku provozuje dopravní společnost ATB (viz kapitola Doprava).

Zobrazit více
Porta Nuova

Porta Nuova

Neoklasicistní brána z roku 1837 představuje někdejší vstupní bránu do města, kterou nechal zbudovat rakouský císař Ferdinand I. Právě z tohoto místa se nabízí nejlepší výhled na Città Alta z Città Bassa.

Zobrazit více
Piazza Dante

Sentierone a Centro Piacentiniano

Centrum moderního Bergama je ideálním místem na procházku. Centro Piacentiniano, tehdejší městský trh, si stále drží původní atmosféru díky množství trhů a kulturních událostí, které se na místě odehrávají. Během procházky se zastavte u nádherného Palazzo Frizzoni a bergamské radnice a zajděte také na menší přilehlá náměstíčka jako Piazza Dante s Neptunovou fontánou. Pokud máte rádi umění, určitě navštivte kostel sv. Bartoloměje a sv. Štěpána …

Zobrazit více
Botanická zahrada Bergamo

Botanická zahrada

Botanická zahrada se rozprostírá na ploše 2.400 m2. K vidění tu jsou skleníkové i venkovní květiny. Vstupné je navíc zcela zdarma.

Zobrazit více
Torquato Tasso Bergamo

Via Torquato Tasso

Ulice Via Torquato Tasso je plná restaurací a hezkých kaváren a za zmínku stojí také kostel Chiesa di Santo Spirito, který se nachází na stejnojmenném náměstíčku.

Zobrazit více
Via Pignolo

Via Pignolo

Via Pignolo a její nádherné renesanční a neoklasicistní budovy, v nichž sídlí umělecké obchůdky a výtečné restaurace, vás vrátí do starých dobrých časů. Mezi historickými budovami vyniká Palazzo Agliardi. Za návštěvu stojí také kostel sv. Bernardina (Chiesa di San Bernardino), kde necháte oči na oltáři od Lorenza Lotta z roku 1521.

Zobrazit více
GAMEC Bergamo

GAMEC

Milovníci umění by určitě měli zvážit návštěvu Galerie moderního umění GAMEC – Galleria d’Arte Moderna e Contemporanea. Vstupné je zdarma.

Zobrazit více
Accademia Carrara

L’Accademia Carrara

Dnešní muzeum nese jméno hraběte Giacoma Carrary, který Akademii v roce 1796 založil. Za více než 2 století se místní sbírky neskutečně rozrostly, a tak dnes muzeum čítá 1.587 obrazů, 132 soch a spousty kolekcí dekorativního umění. Vstupné Dospělý: 10 euro, Dospělý ve věku 18–25 let: 8 EUR, Děti do 18 let zdarma. Více se podívejte na: www.lacarrara.it/.

Zobrazit více
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu