Zimní Bergamo

Jak se dostat do Bergama

Letecky

Italské letiště Orio Al Serio je jedním ze 3 letišť obsluhujících aglomeraci Milána. Funkčně slouží převážně nízkonákladovým aeroliniím Wizzair a Ryanair, které zde současně provozují jedny ze svých největších základen. Navíc se letiště nachází pouhé 2 km od samotného města Bergamo.

Autobusem

Pokud zvažujete navštívit Bergamo během pobytu v Miláně, můžete využít četné autobusové spoje z milánských nádraží Lampugnano, Cadorna nebo z náměstí Piazza Castello provozované společností Trasporti NET Nord Est. Cesta na hlavní autobusové náměstí v Bergamu vám zabere zhruba hodinku.

Autobusové linky Autostradale, Orio Shuttle a Terravision pak spojují milánská nádraží Cadorna, Stazione Centrale a Lampugnano s letištěm Orio Al Serio. Cesta trvá přibližně hodinu. Autobusy jezdí každou půlhodinku. Jízdenky lze zakoupit u řidiče. Cena se pohybuje kolem 9–10 euro za zpáteční jízdenku. Přestože cesta zabere zhruba hodinu, raději počítejte s jednou takovým časem. Dopravní zácpy nejsou výjimkou.

Vlakem

Bergamo se nachází na železničních tratích Milán – Lago di Garda, Milán – Verona a Milán – Benátky. Z hlavního města Lombardie se do Bergama vlakem dopravíte za přibližně 1 hodinu jízdy. Hlavní vlakové nádraží se nachází v dolní části města v tzv. Città Bassa. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 5,5 euro. Do historické části města Città Alta se snadno dostanete autobusem, který odjíždí z vlakové stanice každých 10 minut. Více informací o jízdenkách a jízdních řádech najdete na: www.trenitalia.com.

Autem

Pokud cestujete do Bergama z Prahy, počítejte se zhruba 9 hodinami na cestě, během nichž zdoláte přibližně 900 kilometrů. Nejkratší možná cesta vede přes Rozvadov, Mnichov, Innsbruck, Bolzano a Trento. Na rozdíl od německých sousedů nejsou italské ani rakouské dálnice zdarma, a tak je třeba připočítat následující náklady na cestu.:

  • Rakouská dálniční známka: 10 dní – 9,2 euro (pro vozidla do 3,5 tun),
  •  Italské mýtné: přibližně 24 euro.

Chystáš se do Bergama?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 15. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.