Zimní Bergamo

Ubytování v Bergamu

Kde se ubytovat v Bergamu

Na výběr máte mezi 2 možnostmi. Ubytovat se můžete na kopci ve staré části města Città Alta hned na dosah od starých bergamských památek, nebo v nové části města Città Bassa, odkud to budete mít blízko zábavě, nádraží i letišti.

Bergamo ale není velké město a ať už se ubytujete ve kterékoliv z částí, do té druhé vždy dojedete autobusem či lanovkou během 10-15 minut.

Obecně je více nabídek za nižší ceny v Città Bassa, která je výrazně větší a modernější plná zázemí v podobě mnoha restaurací, supermarketů a obchodů.

Tipy na nejlepší hotely v Bergamu

Pro snazší orientaci pro vás vybíráme nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlevnější hotely

Nejnižší ceny očekávejte v soukromých apartmánech a malých penzionech, kde zaplatíte od 1 600 Kč na noc. V centru moderního města bychom doporučili například stylově zařízený apartmán B&B Sant'Antonio De Foris nebo penzion Zaffiro Blu Airport, který navzdory svému názvu není u letiště, ale v Cittá Bassa asi 400 metrů od hlavního nádraží.

Z klasických hotelů mívá nejnižší ceny Hotel San Giorgio *** na jižním okraji města asi 450 metrů od nádraží.

Nejlevnější hotel v historickém centru Cittá Alta bývá většinou Il Sole ** s cenami od 2 000 Kč.

Zlatá střední cesta

Patříte-li k cestovatelům, kteří až tolik nehledí na cenu, ale rádi bydlí ve větších hotelech, případně k ubytování volí známé značky nadnárodních řetězců, připravte se v Bergamu na ceny mezi 2 500 a 4 000 Kč na noc pro 2.

Luxusní hotely

Vzhledem k velikosti a nepříliš významnému obchodnímu potenciálu města zde nenajdete mnoho přepychových hotelů. Chcete-li si však dopřát přeci jen trochu výjimečné ubytování, doporučili bychom hotel Relais San Vigilio al Castello **** v moderně zařízených stylových budovách bývalého zámečku v kopcích čtvrti San Vigilio, odkud se naskýtají nádherné výhledy na celé Bergamo.

Ceny zde startují na 4 500 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Ceny hotelů v Bergamu

Ačkoliv Bergamo není tak turistické město, ceny jsou zde poměrně vysoké, dokonce vyšší než v blízkém a výrazně větším Miláně.

Průměrná cena za dvoulůžkový hotelový pokoj v historickém centru města se pohybuje kolem 2 000–3 500 Kč za noc. Mimo historické centrum pokoj stejné kategorie pořídíte za 1 700–3 000 Kč. Nejlevnější hostely začínají na 500 Kč za noc za 1 lůžko ve sdílené ložnici. Alternativou ke standardním způsobům ubytování je airbnb, kde můžete pořídit pronájem vlastního dvoupokojového bytu v centru města od 1 200 Kč.

Ceny v Bergamu nejsou příliš náchylné na sezony, jelikož do města se jezdí rovnoměrně v létě i v zimě. Bergamo totiž obvykle slouží jen jako jednodenní zastávka při cestě do Milána, Alp či k jezerům Garda nebo Como.

Chystáš se do Bergama?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 15. 08. 2022

Vyhledej si svůj hotel v Bergamu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.