Zimní Bergamo

Doprava v Bergamu

Bergamo patří mezi menší města, která z většiny obejdete pěšky a pokud se rozhodnete cestovat městskou dopravou, nejdelší vzdálenosti pojedete do 15 minut.

Místní systém MHD není nijak složitý a většina turistů využije zejména kolejové lanové dráhy.

Pěšky

Bergamo se dělí na 2 části, Città Alta a Città Bassa, což v překladu znamená Nízké a Vysoké město. Staré historické centrum města se nachází na kopci a nabízí velkolepé výhledy do okolí včetně nové části města, Città Bassa. Staré srdce města nejlépe poznáte po svých, ale pokud byste přeci jen nechtěli šlapat celou štreku pěšky, lze se do Città Alta jednoduše dostat lanovkou. Lanovou dráhu spravuje městská dopravní společnost ATB, a tak můžete lístek kombinovat s dalšími městskými tramvajovými a autobusovými linkami.

Městská hromadná doprava

Bergamo disponuje kvalitní a hustou sítí městské hromadné dopravy, která zahrnuje autobusy, 1 tramvajovou linku a 2 kolejové lanové dráhy. Jedná se o integrovaný systém městské hromadné dopravy, a tak vám pro všechny dopravní prostředky postačí jen jeden lístek. Jízdenky se dají koupit v trafikách, na vybraných autobusových a tramvajových zastávkách a také v příletové hale letiště Orio al Serio. Lístek je třeba označit ve validátorech uvnitř autobusu/tramvaje a před vstupem na lanovku.

Městskou hromadnou dopravu oceníte především při přesunu z Città Bassa do Città alta, kde můžete využít pozemní kolejové lanovky (ta však nejede z centra Città Bassa) nebo autobusových linek 1 a 3.

Ceny jízdenek v Bergamu

  • 75 minut (přestupní): 1,70 EUR
  • 90 minut (přestupní) pro 3 zóny, tedy vč. letiště: 3 EUR
  • Celodenní jízdenka platná po 24 hodin: 8,50 EUR s cestou z/na letiště, resp. 4,90 EUR jen po městě
  • Třídenní jízdenka platná po 72 hodin: 14,50 EUR pro celou síť, včetně letiště
  • Více informací hledejte na: www.atb.bergamo.it.

Ceny jízdenek na 75 minut a 24hodin "po městě" uvádíme pro 1 zónu, která zahrnuje celé Bergamo a všechny turistické pamětihodnosti.

Kompletní seznam prodejních míst najdete na této konkrétní adrese.

Užitečné trasy a linky

Vybíráme pro vás turisticky nejužitečnější linky MHD v Bergamu. Jednotlivé jízdní řády všech tras si můžete ve formátu pdf stáhnout na adrese www.atb.bergamo.it/en/atb-network/routes-and-timetables.

  • Lanovka Città Bassa - Città Alta: denně od 7:00 do půlnoci v intervalu 7 až 12 minut
  • Lanovka Città Alta - San Vigilio: denně od 10:20 do půlnoci v intervalu 15 až 20 minut
  • Autobus linky 1: trasa letiště – nádraží – centrum Città Bassa – Città Alta jezdí od 4:30 do 0:50 v intervalu 15 až 20 minut
  • Autobus linky 7: trasa nádraží – centrum Città Bassa jezdí od 5:00 do 19:00 v intervalu 15 minut

Taxi

Jako tradičně je samozřejmě i v Bergamu taxi tou nejdražší možnou variantou přesunu, a tak doporučujeme raději využít městské hromadné dopravy. Za 8kilometrovou cestu z letiště do centra města zaplatíte zhruba 25–30 EUR.

Chystáš se do Bergama?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 19. 10. 2023
Navrhni úpravu

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Tom
před měs

Lístky MHD zdražily, např. ten 3pásmový z letiště je nyní za 3€

Avatar uživatele J0x
J0x
před měs

Koukám na zdražení 24h a 72h jízdenek - o to víc se teď vyplatí koupit si tu kombinovanou jízdenku pro Bergamo a Bresciu, kterou nikdo nechce připsat do článku. 😆

Avatar uživatele
Kejt
před 4 měs

Dobrý den, vlakové jízdenky Trenitalia vyžadují online check in, nejsem schopná přijít na to, jak ho udělat. Poradíte prosím někdo? V emailu jízdenku otevřu, je tam vše potřebné, číslo rezervace atd, ale ikonka "check in" je průhledná a není možné ji zaškrtnout, přitom nic k doplnění tam není. Zabývám se tím už 2hodiny a stále mi to nejde. Díky moc.

Avatar uživatele Ozaneta
Ozaneta
před 5 měs

Dobrý den, 

nevíte o nějaké možnosti dopravy z letiště do centra v noci z pátku na sobotu po půlnoci? Autobus už nejezdí a jako rodinu nás taxi bude stát téměř 90E.

Díky moc.

Avatar uživatele Wallec
Wallec
před 5 měs

s trochou štěstí blablacar, uber bude za 35E, ale těžko říct jak to bude v noci nebo pěšky je to cca 5 km

Eva _19
před 5 měs

V pátek jsme přiletěli chvíli po půlnoci a autobus do centra jel v 0,55, nemějte strach, jede to. A jízdenky si kupte v aplikaci ATB, ať se nemusíte tlačit u automatů, fungovalo to perfektně. 

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 měs

Ozaneta: víme. Klikli jsme totiž na výše uvedený odkaz na jízdní řád a vidíme, že po půlnoci jede ještě několik autobusů.

Avatar uživatele pavlatova.lenka
pavlatova.lenka
před 6 měs

Dobry den mam dotaz,jak to maji deti s jizdenou na dopravu

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 měs

Děti do výšky 1 metru cestují společně s platícím dospělým zdarma. Nad 1 metr bych řekl, že bude platit dospěláckou jízdenku.

V Bergamu je MHD velmi levné, takže neočekávám slevy (na internetu jsem nedokázal dohledat).