Capri
Capri

16 míst co vidět na Capri

Marina Grande

Promenáda

Marina di Capri

Městečko Marina Grande je živoucí centrum Capri, bez něhož by ostrov nefungoval. Najdete zde totiž hlavní přístav, a to pro osobní trajekty, nákladní lodě i luxusní jachty.

Přímořská promenáda pak zaujme velkým množstvím barů, restaurací, ale i obchodů s běžným zbožím.

Projděte se po Via Cristoforo Colombo

Převážně pěší promenádu z jedné strany lemují nízké pestrobarevné domky se spoustou obchůdků a malých romantických restaurací, zatímco z druhé strany se budete kochat přístavem menších rybářských lodí i velkých trajektů.

Via Cristoforo Colombo patří k nejživějším místům na celém ostrově Capri.

Nebojte se jednu z místních restaurací navštívit. Ceny zde nejsou nijak zvlášť nadsazené a pohybují se v rámci italského průměru (cca 5 EUR za espresso a do 25 EUR za hlavní chod).

Navštivte nejstarší kostel na Capri

Vydáte-li se po silnici od promenády směrem do města Capri, po necelých 200 metrech (poloha na mapě) narazíte na malý kostelík Chiesa di San Costanzo postavený v barokním stylu s prvky byzantské architektury.

Přesné stáří kostela není úplně známé, nicméně se ví, že k první významné přestavbě došlo v roce 1330. Vstup do kostelíku je zdarma.

Ubytování v Marina Grande

V přístavní promenádě se ubytujte třeba v případě, že plánujete více lodních výletů, které většinou začínají právě zde, nebo třeba odjíždíte trajektem zpět na pevninu velmi brzy ráno.

Ceny jsou zde v sezoně však vysoké a nejlevnější ubytování začínají na částkách kolem 6 500 Kč za noc, kupříkladu apartmán Capri Aquarium Friends nebo Grotta Verde Luxury Suite.

Klasické hotely zde zastupuje Relais Maresca Luxury Small Hotel ****.

Doprava: lanovka, lodě i autobusy

Marina Grande je jediný osobní přístav pro trajekty na Capri. Jízdenky na trajekt koupíte online například přes web directferries.com nebo v pokladnách u přístavu (poloha na mapě).

Přímo u přístavu je také zastávka autobusových linek, které jezdí zhruba 3-5x za hodinu do vnitrozemského města Capri a 4x za hodinu do Anacapri. Rychlejší cestu do města Capri pak jednou za 15 minut nabídne i kolejová lanová dráha.

Chystáš se na Capri?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 18. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.