Capri
Capri

16 míst co vidět na Capri

Piazzetta di Capri

Náměstí, Vyhlídka

Capri

Oficiálně Piazza Umberto I., mezi místními známé prostě jako "Piazzetta", možná není velké náměstí, ale rozhodně jedno z nejhezčích na celém světě. Dříve nebo později zde při toulkách po Capri skončíte.

Piazzetta je od dob, kdy zde končí kolejová lanovka z přístavu, centrem dění na ostrově.

Božské výhledy na hory i moře

Piazzetta di Capri je vybudována na terase, z níž se naskýtají dechberoucí výhledy na hlavní skalní masiv ostrova i přístav Marina Grande.

Vyhlídka zabírá celou severní stranu náměstí i přilehlou budovu horní stanice lanové dráhy a patří k těm nejhezčím na Capri.

Hodinová věž i kostel sv. Štěpána

Hlavní dominantou náměstí je kromě vyhlídky hodinová věž (Torre dell'Orologi) stojící přímo v jeho středu.

Jižní cíp náměstí pak zabírá největší kostel na Capri Chiesa di Santo Stefano, který dřív býval dokonce katedrálou. Kostel s čistou barokní fasádou i interiérem pochází z roku 1697 a je druhou nejstarší církevní stavbou na Capri.

Ubytování na náměstí

Piazzetta di Capri je velmi strategickým místem pro bydlení. Končí zde lanovka jezdící do přístavu a pár metrů odsud je také hlavní autobusová stanice na ostrově.

Přímo na náměstí se ubytujete v apartmánu Stella Maris s cenami od 4 500 Kč za noc, což je na Capri velmi dobrá cena.

Skvělé hodnocení pak má luxusní ubytování Capri Town Apartments s nádhernými výhledy nebo Villa Giardini Luxury Room těsně vedle kostela sv. Štěpána.

Doprava na Piazzettu

Přímo na náměstí jezdí lanovka k přístavu (každých 15 minut). 

Zhruba 50 metrů západně pak najdete hlavní autobusové nádraží města Capri (poloha na mapě), odkud jezdí autobusy do všech koutů ostrova. Více o cestování po Capri se dočtete v kapitole Doprava.

Chystáš se na Capri?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 18. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.