Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Cinque Terre
Teploty vzduchu během roku

11 °C

12 °C

15 °C

18 °C

22 °C

26 °C

29 °C

28 °C

25 °C

21 °C

16 °C

13 °C

Počasí v Cinque Terre

Cinque Terre leží v oblasti, kde panuje nejpříjemnější klima z celého Středomoří. Jižní svahy padající do Ligurského moře a otevřené slunečnímu svitu znamenají, že vás zde nikdy nepotká nepříjemná zima. A naopak díky přítomnosti hor, zalesněných svahů, ale i úzkých stinných uliček ve městech vás zde jen málokdy potkají opravdu spalující nepříjemná vedra.

Na Cinque Terre vás čekají teplá léta okolo 29 °C ochlazovaná však vždy přítomným mírným vánkem a zároveň mírné vlhké zimy, kdy teploty přes den neklesají pod 11 °C.

Cinque Terre během roku

Počasí v lednu

Během ledna očekávejte nejchladnější počasí s průměrnými teplotami okolo 11 °C, v noci můžou klesnout i pod 7 °C.  Objevují se časté přeháňky, avšak celodenní deště jsou zde výjimečné. Chladnější teploty přes den mírně otepluje vzduch proudící od jihu.

Počasí v únoru

Únorové počasí na Cinque Terre je stále typicky zimním, tedy s teplotami kolem 11 °C a častými krátce trvajícími přeháňkami a teplejším větrem od jihu. Ke konci února se začíná oteplovat a objevují se první rozkvetlé rostliny.

Počasí v březnu

Průměrné teploty kolem 15 °C znamenají nastupující jaro, rána a večery však můžou být i nadále velmi chladné. Srážkově patří březen mezi průměrné měsíce s častými, ale krátkými přeháňkami.

Počasí v dubnu

Duben je na Cinque Terre ve znamení jara a typického aprílového počasí. Slunečnou oblohu střídají časté intenzivní přeháňky a bouřky, které však chození po městečkách ovlivní jen málo. Teploty očekávejte kolem 18 °C, díky nimž bude celé pobřeží svěže zelené a rozkvetlé.

Počasí v květnu

Květen na Cinque Terre je klasickým přechodem mezi jarem a létem, kdy se vzduch ohřívá na 22 až 25 °C, srážky významně ustupují a po většinu dne bude na obloze sluníčko. Květen je nejlepším měsícem k dlouhým pěším výletům podél pobřeží.

Počasí v červnu

Červnové teploty už pravidelně vystupují nad 26 °C, nebe je po většinu měsíce bez mráčku, ale krajina je díky nočním přeháňkám pořád svěže zelená. Červen je první měsícem, kdy se dá koupat i v moři, kdy teplota vody poprvé vystoupí nad 20 °C.

Počasí v červenci

Červenec je nejteplejším a nejméně deštivým měsícem na Cinque Terre z celého roku. Zatímco teploty vzduchu často překračují 30 °C, moře se ohřívá zhruba na 25 °C. Během července se jen čas od času objeví krátká večerní bouřka.

Počasí v srpnu

I srpen je typicky středomořským letním měsícem s teplotami pravidelně překračujícími 30 °C. Ke konci měsíce často objevují bouřky, ty jsou ale většinou velmi krátké a život na Cinque Terre neovlivňují. V srpnu míří do oblasti zdaleka nejvíce lidí zejména kvůli prázdninám ve většině Itálie.

Počasí v září

Září je na Cinque Terre výrazně teplejší než v našich končinách s teplotami po celý měsíc nad hodnotou 25 °C a jen ojedinělými srážkami a bouřkami. I teplota vody v moři nad 23 °C stále umožňuje komfortní koupání.

Počasí v říjnu

V říjnu nastupuje podzim, ale jen velmi pomalu. Listí se v tuto roční dobu v Itálii ještě do barevných odstínů nehalí a teploty běžně vystupují nad 20 °C, stejně jako teplota vody v moři. Ke konci měsíce zde probíhá sklizeň vinné révy.

Počasí v listopadu

V listopadu začíná nejvlhčí období na Cinque Terre. Prší velmi často, ale většinou jen formou krátkých přeháněk. Během listopadu tak není úplně ideální plánovat dlouhé pěší túry, ale na poznávání městeček budou panovat ideální teploty okolo 15 °C, ke konci měsíce se navíc barvy stromů a keřů vinné révy mění na zlatavé a rudé.

Počasí v prosinci

Ani v během prosince se nemusíte bát pravidelných dlouhotrvajících dešťů., Prší sice často, ale opět většinou jen formou přeháněk. Běžné teploty prosincových dní na Cinque Terre jsou okolo 13 °C.

Kdy jet na Cinque Terre

Pobřeží vás svou krásou přivítá v kterémkoliv ročním období. Záleží jen, co od výletu nebo dovolené zde očekáváte.

Pokud míříte za typickou letní dovolenou, vypravte se mezi červnem a zářím, kdy se bez problémů vykoupete v moři a šance na déšť bude velmi malá.

Chcete-li se na Cinque Terre vypravit především za objevování a pěší turistikou, pak jsou nejlepšími měsíci duben, květen, začátek června a září s říjnem.

Počítejte také s velkými rozdíly v cenách ubytování, kdy mezi červnem a zářím jsou zhruba 2x vyšší než ve zbytku roku.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu