Manarola ve dne
Cinque Terre

Ubytování v Cinque Terre

Kde se ubytovat na Cinque Terre

Cinque Terre je oblíbeným cílem jednodenních výletů, ale i pobytovým místem, kde lze strávit klidně týdenní dovolenou. Kde se na Cinque Terre a v blízkém okolí ubytovat nejlevněji?

Jednodenní výlety

Bude-li Cinque Terre cílem výletu na otočku bez ubytování, nejspíš vyrážíte z Pisy, která slouží jako nejlepší výchozí bod pro celém regionu Toskánska a jižní Ligurie. V Pise jsou navíc ceny hotelů nižší než v přímo v srdci regionu Cinque Terre, naopak nevýhodou je vzdálenost hodinu a tři čtvrtě vlakem, spojení je však velmi frekventované.

La Spezia a Levanto

Pokud chcete na Cinque Terre vyrážet z nejbližších velkých měst, pak zvolte La Spezii na východě nebo Levanto na západě. Tato města poskytnou kompletní zázemí v podobě velkých supermarketů, nepřeberného množství restaurací a obchodů i dobrého a přímého vlakového spojení do Pisy či Milána.

V těchto městech bude navíc ubytování téměř vždy levnější než v hlavních vesničkách Cinque Terre. Soukromé apartmány pořídíte v hlavní sezoně cca od 1 600 Kč, klasické hotely pak od 2 200 Kč.

Cinque Terre

Chcete si užít Cinque Terre se vším všudy plnými doušky? Pak se ubytujte přímo v 5 hlavních vesničkách na pobřeží, případně v "šesté" obci Portovenere, která se do Cinque Terre neoficiálně řadí taktéž.

Oblíbenost pobřeží se odráží i ve vyšších cenách, kdy za soukromé penziony zaplatíte od 2 500 Kč výš, klasické hotely, kterých ve vesničkách ale moc nenajdete, pak od 3 500 Kč výš. Počítejte s tím, ve vesnicích na Cinque Terre je trochu horší dostupnost služeb, nicméně kvanta restaurací, kaváren či vináren najdete všude, stejně jako menší lokální obchůdky s potravinami i turistickým vybavením.

Tipy na konkrétní apartmány, hotely či penziony se skvělým hodnocením hledejte v miniprůvodcích po jednotlivých místech v kapitole Co vidět na Cinque Terre.

Obecně nejlevnější ubytování bývá ve městečku Vernazza, které je sice nejnavštěvovanější, ale zároveň je zde největší konkurence mezi apartmány. Levně, v porovnání s ostatními, se ubytujete také v Corniglii, naopak nejméně navštěvované obci na Cinque Terre.

Nejdražší ubytování mezi 3 000 a 4 000 Kč pak najdete v ostatních vesnicích, i zde se však můžou najít výjimky s cenami pod 2 500 Kč, podívejte se na výpis všech ubytování v obcích Riomaggiore, Manarola, Monterosso al Mare i Portovenere.

Ceny ubytování Cinque Terre

Průměrná cena jedné noci ve 2lůžkovém pokoji se v hlavní letní sezoně pohybuje mezi 2 500 a 4 000 Kč a pokud vyrážíte v létě, doporučujeme ubytování rezervovat alespoň se 4-5měsíčním předstihem. Vůbec nejdražší je srpen, kdy má většina Itálie prázdniny a proudí sem opravdové davy turistů.

Naopak mimo sezonu od října do března jsou ceny ubytování zhruba poloviční a není problém se ubytovat od 1 500 Kč na noc.

Chystáš se na Cinque Terre?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 02. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Cinque Terre. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.