Vlakem

Nejjednodušší pohyb po Cinque Terre vede vlakem. Nádraží jsou umístěná vždy prakticky v centru obcí s výjimkou Corniglie, ze které vede zhruba 1km dlouhá stezka po schodech, případně mikrobus za 1,50 EUR

Všechny obce spojují oběma směry vlaky Trenitalie vždy 1x za hodinu, v letní sezoně i častěji. Jízdenky na lokální spoje není nutné kupovat v předstihu, stačí v automatu, který najdete na každém nástupišti. Lze v něm platit kartou i hotovostí.

Jízdní řády i vyhledávání spojů najdete na webu trenitalia.com nebo v mobilní aplikaci Trenitalia (Google Play / App Store).

Ceny jízdenek v rámci Cinque Terre i do blízkých velkých měst La Spezia, Levanto a Sestri Levante stojí mezi 2,10 EUR a 3 EUR.

Lodí

Cestujete podél Cinque Terre stylově a připravte si kouzelné výhledy na pobřeží i z jiné perspektivy. Mezi všemi obcemi (s výjimkou Corniglie, která nemá přístaviště) jezdí pravidelná linka trajektů, vybrané spoje přitom pokračují do letoviska Levanto na západě a města La Spezia, resp. letoviska Lerice na východě. 

Trajekty podél pobřeží jezdí od března do října 3-7x denně dle sezóny. Lístky na loď koupíte vždy v přístavišti, uvádíme příklady cen a dobu plavby:

  • La Spezia – Portovenere: 8 EUR, doba plavby 25 minut
  • Portovenere – Riomaggiore: 14 EUR, doba plavby 35 minut
  • Riomaggiore – Manarola: 7 EUR, doba plavby 15 minut
  • Manarola – Vernazza: 11 EUR, doba plavby 20 minut
  • Vernazza – Monterosso al Mare: 7 EUR, doba plavby 10 minut
  • Monterosso al Mare – Levanto: 12 EUR, doba plavby 30 minut

K dispozici jsou také celodenní hop-on/hop-off jízdenky za 35 EUR (platí na všechny destinace) nebo za 27 EUR (platí pouze pro 4 obce na Cinque Terre od Riomaggiore po Monterosso). Po zakoupení této jízdenky můžete po celý den jezdit na jakýchkoliv spojích této lodní společnosti.

Oficiální informace najdete na webu: www.navigazionegolfodeipoeti.it/en

Autobusem

V každé vesničce funguje něco jako místní MHD, kterou zajišťuje dopravní podnik ATC La Spezia. Většinou zde jezdí menší mikrobusy a autobusy, které vás obvykle dopraví z centra obcí do výše položených částí, případně k veřejným parkovištím. V Corniglii pak jezdí cca 1x za hodinu pravidelná autobusová linka od nádraží do centra obce.

Jízdenky vždy nejlevněji koupíte v kterékoliv trafice "Tabacchi", kterou najdete v každé vesnici na mnoha místech. Jednotná cena jízdenky na všech krátkých trasách do 6 km je 1,50 EUR.

Jízdní řády pro každou obec na Cinque Terre najdete na webu www.atcesercizio.it/en/services-for-tourism/cinque-terre/.

Autobusy využijete i při návštěvě města La Spezia, které slouží jako vstupní brána na Cinque Terre ve směru od Pisy. Lístky na jedu jízdu po La Spezii stojí rovněž 1,50 EUR, k dispozici je i celodenní jízdenka za 5 EUR. Kompletní jízdní řády na všechny spoje najdete na stránce www.atcesercizio.it/en/atc-timetable/.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu