Ischia

14 míst co vidět na Ischii

Sorgeto

Horký pramen, Zátoka, Kamenitá pláž

Sorgeto

Ischia je termálními prameny protkaná skrz na skrz, jeden z nejoblíbenějších, ne-li vůbec nejoblíbenější termální pramen však najdete mimo pevninu. I když jen těsně...

Horké vřídlo s teplotou až 96 °C vyvěrá přímo do moře v zátoce Sorgeto, ovšem jen pár metrů od místní kamenité pláže, takže je velmi dobře dostupné. A protože vyvěrá přímo do mořské vody, která téměř vroucí vodu ihned rozmělňuje, můžete se koupat v jeho těsné blízkosti.

Na malé plážičce najdete i klasickou restauraci.

Přírodní bazénky s léčivou vodou

Minerální vroucí pramen má komplexně blahodárné účinky na organismus od uvolnění svalů po psychiku. Přímo v moři, avšak maximálně 20 až 30 metrů u břehu ve velmi mělké vodě, jsou vybudovány jakési bazénky z naskládaných mořských kamenů, do kterých se můžete pohodlně položit a užívat si velmi teplé mořské vody smísené s termálním pramenem.

Vždy dbejte bezpečnosti a upozornění a přímo k samotnému pramenu se nepřibližujte. Přeci jen má takřka 100 stupňů a mohl by vás ošklivě popálit.

Doporučuje se také, abyste v teplé termální vodě trávili v kuse maximálně 30 minut, po té si šli na chvíli "odpočinout" na břeh či do chladnější mořské vody.

K blahodárnému vřídlu se v zátoce Sorgeto přidává také překrásná scenerie: pláž totiž leží sevřená v zátoce a obklopená takřka kolmými skalními útesy.

Samotnou pláž pokrývají velké a často velmi kluzké kameny.

V létě, v zimě, vždy zdarma

Pláž Sorgeto s termálním pramenem je přístupná po 250 schodech, které překonávají právě jeden z útesů, 24 hodin denně 365 dní v roce zdarma. Není zde žádná pokladna, turnikety, ani závora.

Díky konstantně teplé vodě je navíc pláž Sorgeto velmi populární i během zimy, kdy je koupání v moři s kontrastem ke chladnějším teplotám vzduchu opravdovým zážitkem.

Jak se do zátoky Sorgeto dostat?

Zátoka Baia di Sorgeto je poměrně obtížně přístupná. Na kraj útesu, kde se mimochodem nachází nádherná vyhlídka na moře, můžete dojet autem a zaparkovat na malém soukromém parkovišti, kde se platí 3 EUR za celodenní parkovné.

Nejjednodušší cesta vede lodním taxíkem ze vesnice Sant'Angelo, jehož stanoviště je přehledně označené v místním přístavu. Jednosměrná cesta vyjde na 15 EUR a lze platit jen v hotovosti.

Nejbližší zastávka autobusů linek 1, CS, CD a 23 se nachází ve vesničce Panza vysoko v kopcích asi 1,5 km od Sorgeta, avšak dost prudce z kopce. A tudíž zpět prudce do kopce.

Chystáš se na Ischii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 04. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.