Neapol

Počasí v Neapoli a kdy sem jet

Počasí v Neapoli

Neapol leží na předělu typického Středomořského klimatu a vlhkého subtropického pásma. To značí vždy velmi teplá a suchá léta a mírné vlhké zimy bez výraznějších extrémů. Díky praktické jistotě hezkého počasí v létě, které je příjemně ochlazováno přímořským klimatem.

Běžné teploty neapolského léta stoupají na 30 °C až 32 °C, teploty v zimě jen málokdy klesnou pod 13 °C. Silné deště přicházejí během podzimu a zimy, avšak jen málokdy trvají více než pár hodin v kuse.

Neapol během roku

Počasí v lednu

Leden patří k nejchladnějším měsícům v Neapoli. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 13 °C, v noci výjimečně můžou klesnout i k 0 °C. Sníh se objeví v průměru jednou za 15 let, ale dešťově přeháňky jsou relativně časté, byť obvykle trvající maximálně pár hodin, takže dovolenou výrazně neovlivní.

Počasí v únoru

Únorové počasí se dá pořád charakterizovat jako typická středomořská zima. Teploty běžně stoupají maximálně ke 14 °C, noci jsou chladné a dny deštivé, prší zhruba každý třetí den, jen málokdy však prší celý den.

Počasí v březnu

Březen je zlomovým měsícem, kdy poměrně zhurta nastupuje jaro. Teploty sice ještě málokdy překročí 17 °C a pořád se objevují časté přeháňky, ty ale většinou střídá příjemné slunečné počasí a ulice zdobí pestrobarevné květy.

Počasí v dubnu

Duben patří mezi nejkrásnější měsíci v Neapoli. Rostliny jsou rozkvetlé, parky svěže zelené a teploty stoupají až na příjemných 18 °C. Aprílové počasí se podobá tomu ve střední Evropě. Krátké intenzivní přeháňky se střídají s čistě jasnou oblohou, vítr od moře s klidným bezvětřím.

Počasí v květnu

Květnové počasí se už často podobá spíš létu než jaru. Zejména ke konci měsíce už teploty pravidelně vystupují nad 25 °C, deště signifikantně ubývá a ke konci května už jsou přeháňky spíš výjimečnou záležitostí.

Počasí v červnu

Červen v Neapoli je prvním typicky letním počasí, kdy je hezké počasí jistotou. Průměrné denní teploty stoupají na 27 až 30 °C, extrémní teploty se moc často nevyskytují, stejně jako srážky. Vzhledem k tomu, že ještě nejsou letní prázdniny, ani ceny ubytování nejsou nejvyšší, proto je červen ideálním měsícem letní dovolené.

Počasí v červenci

Červencové počasí je horké s teplotami běžně přes 31 °C a neustálým slunečním svitem. Pro městskou turistiku není červenec úplně ideální měsíc, ale pro výlety na ostrovy a pláže ano. Moře je příjemně prohřáté a ceny ubytování nejsou ještě tak vysoké jako v srpnu.

Počasí v srpnu

Srpen patří k nejméně vhodným měsícům k návštěvě Neapole. Teploty běžně sahají až ke 34 °C, navíc během srpna má dovolenou polovina Itálie, takže letoviska v okolí města jsou v obležení a ceny služeb nejvyšší z celého roku. Na druhou stranu je třeba říct, že třeba ubytování na ostrově Ischia je v rámci Itálie i během srpna v normálnějších mezích a noc v hotelu zde seženete i kolem 2 000 Kč.

Počasí v září

Září je naopak velmi vhodný měsíc pro návštěvu města, pokud si chcete užít teplé letní dny s teplotami mezi 26 a 30 °C a značně uvolněnějších ulic i pláží. Sezona pomalu končí, ale počasí je stále typicky letní.

Srážkově patří září k průměrným měsícům, ale v jeho první půlce je déšť poměrně výjimečným jevem.

Počasí v říjnu

Říjnové teploty překvapí příjemnými hodnotami kolem 23 °C, zhruba každý třetí den se objevují velmi silné přeháňky, které ale obvykle netrvají déle než půl dne. Říjen patří k ideálním měsícům pro kombinaci chození po městě a návštěvu muzeí.

Počasí v listopadu

Listopad je zdaleka nejdeštivější měsíc v Neapoli, prší skoro každý druhý den a přeháňky můžou být opravdu silné, kdy klidně 2 hodiny v kuse prší natolik, že není možné se pohybovat venku. Deštivé počasí však často střídá slunečná obloha a teploty se v průměru pohybují okolo hezkých 17 °C.

Počasí v prosinci

Předvánoční Nepol se nese ve znamení teplot kolem 14 °C, častými, ale už ne tak intenzivním přeháňkami a samozřejmě krátkými dny. Prosinec je vhodným měsícem pro pohodovou městskou turistiku, kdy nebudete za ničím spěchat a užijete si dlouhých večerů v místních pizzeriích a barech.

Tabulka teplot během roku

Teploty vzduchu v Neapoli - Počasí v průběhu roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
13 °C
únor
přeháňky
13 °C
březen
polojasno
16 °C
duben
přeháňky
17 °C
květen
jasno
23 °C
červen
jasno
27 °C
červenec
jasno
30 °C
srpen
jasno
31 °C
září
jasno
28 °C
říjen
přeháňky
23 °C
listopad
přeháňky
17 °C
prosinec
přeháňky
14 °C

Teplota moře v okolí Neapole -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
15 °C
únor
prázdné
14 °C
březen
prázdné
14 °C
duben
prázdné
16 °C
květen
prázdné
19 °C
červen
prázdné
24 °C
červenec
prázdné
27 °C
srpen
prázdné
27 °C
září
prázdné
26 °C
říjen
prázdné
22 °C
listopad
prázdné
19 °C
prosinec
prázdné
17 °C

Kdy jet do Neapole

Cestujete-li do Neapole čistě za městskou turistikou, pak jsou nejvhodnější měsíce únor, březen, duben a květen, kdy panují příjemné teploty a přeháněk je relativně málo, každopádně nijak zvlášť neovlivňují dovolenou.

Pokud je vaším cílem koupání v letoviscích okolo Neapole nebo na ostrovech Capri či Ischia, pak se sem vypravte mezi červnem a zářím.

Seženete-li opravdu výhodnou letenku na zimu, neváhejte. Sice vám s jistotou sprchne, ale ani zimní teploty neklesají pod 13 °C, takže poznávání měst či památek bude ideální náplní výletu.

Chystáš se do Neapole?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 22. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.