Neapol

Ubytování v Neapoli

Kde se ubytovat v Neapoli

Neapol je sice poměrně velké město s extrémně rozlehlou aglomerací čítající až 6 milionů lidí, ovšem lokalit vhodných k ubytování tu zase tolik není. Přesněji řečeno, naprostá většina turistů se ubytovává v rámci kompaktního historického centra a v oblasti hlavního nádraží, kam se soustředí většina hotelů. Oblíbenou čtvrtí, chcete-li zažít bydlení v autentické Neapoli, je Spagnoli.

  • Historické centrum (hledat hotely– strategická poloha, všechny památky jsou dostupné pěšky, projíždí tudy obě linky metra, blízko na nádraží i do přístavu
  • Spagnoli (hledat hotely) – autentická neapolská čtvrť s úzkými uličkami a mnoha lokálními restauracemi
  • Hlavní nádraží (hledat hotely) – nejlepší poloha, pokud jde o dopravu. Jezdí odsud autobus na letiště, všechny dálkové vlaky i železnice do Pompejí a Sorrenta. Navíc se zde kříží dvě linky metra a mnoho autobusových linek a historické centrum se nachází v docházkové vzdálenosti
  • Chiaia (hledat hotely) – krásná pobřežní čtvrť s promenádou, pokud chcete bydlet blízko moři, pak je Chiaia jasnou volbou

Nejlevnější hotely Neapol

Ceny nejlevnějších hostelů nabízejících lůžko ve společném pokoji začínají v Neapoli už na 600 Kč za noc, soukromé apartmány v bytech, obvykle s jedním pokojem, pak začínají zhruba na 1 000 Kč za 2lůžkový pokoj. Nejlevnější klasické hotely pak startují na cenách kolem 1 100 Kč, vybíráme pro vás ty nejlépe hodnocené:

  • Hotel Colombo *** – klasický menší 3* hotel s hezkými pokoji 100 metrů od nádraží Centrale a 70 m od stanice vlaků do Pompejí a Sorrenta.
  • Hotel Potenza *** – hotel, který ničím neurazí a potěší polohou přímo u vchodu na hlavní nádraží Centrale
  • Hotel Nettuno * – jednoduchý hotýlek, pokoje se sprchou a skvělá poloha přímo v centru u stanice metra Universitá nedaleko přístavu

Hotelové řetězce

Jsou pro vás hotely známých značek zaručenou jistotou, od kterých vždy můžete čekat neměnné standardy kvality? Pak máte v Neapoli široký výběr s cenami od 2 000 do 4 000 Kč za noc pro 2.

  • Ibis Styles Napoli Garibaldi *** – tradiční Ibis se vším potřebným, nachází se asi 100 metrů od nádraží Centrale a Porta Nolana
  • Best Western Hotel Plaza **** – patří k nejlevnějším 4* hotelům ve městě a podobě jako ostatní velké hotely se nachází v těsné blízkosti nádraží Centrale
  • NH Napoli Panorama **** – klasický NH hotel na skvělém místě mezi přístavem a historickým centrem

Hotely u moře

Hledáte-li bydlení na pobřežní promenádě, připravte se na vyšší ceny mezi 3 500 a 5 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Z hotelů v těsné blízkosti moře bychom doporučili tyto:

Luxusní hotely

Neapol nepatří mezi města s opravdu honosnými nejdražšími hotely světa, ale i tady se samozřejmě najdou luxusní 5* hotely bez kompromisů. Maximální ceny se pohybují okolo 9 000 Kč za noc a vůbec k nejlepším hotelům v Neapoli patří Grand Hotel Vesuvio umístěný na promenádě s výhledem na středověký hrad Castel dell'Ovo.

Ceny ubytování v Neapoli

Neapol patří mezi velkými italskými městy k poměrně levným destinacím. Zejména velmi hustá koncentrace hotelů okolo hlavního nádraží tlačí ceny dolů a není problém se zde v jakémkoliv ročním období ubytovat za ceny mezi 1 100 a 1 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Kvalitnější hotely mezinárodních řetězců však jdou s cenami poměrně výrazně výš a pohybují se v rozmezí 2 000 až 3 500 Kč.

Protože samotná Neapol není typickým letním letoviskem a ani nepatří mezi top turistické lokality, ceny hotelů jsou plus minus podobné během celého roku. Výkyvy směrem nahoru bývají během srpna, Vánoc a obecně významných svátků.

Chystáš se do Neapole?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 03. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Neapoli. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.