Zpět na seznam míst co vidět v Itálii
Neapol - Pompeje

Neapol

Neapol sice nepatří k italským malebným městům s uhlazeným historickým centrem, je chaotičtější, neuspořádanější a špinavější, ale přesto její jedinečná atmosféra stojí za návštěvu.

Vydejte se na promenádu, které vévodí hrady „Castel dell' Ovo“ a „Castel Nuovo“, v historickém centru nevynechejte náměstí „Piazza del Plebiscito“, toulejte se úzkými uličkami s rozvěšeným prádlem ve Španělské čtvrti, prohlédněte se některé ze zhruba 450 kostelů, které v Neapoli jsou, navštivte podzemí města a pokochejte se nádherným výhledem na Neapolský záliv a Vesuv z „Castel Sant' Elmo“. Večer si zajděte na pravou napolitánskou pizzu s buvolí mozzarellou. Z okolí Neapole si nenechte ujít sopku Vesuv, Pompeje, ostrovy Capri a Ischia a pobřeží Amalfi jižně od města.

  • Naviguj: 40.8585, 14.2936

Další místa v Itálii

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ondra
Ondra

Pokud jdete na Vesuv, tak POZOR! Nově kvůli covidu prodávájí lístky pouze online a v moment, kdy vám to řeknou, tak tam není žádný signál a lístek si tak nekoupíte. Na parkovišti je sice wifi, ale to je spíše nefunkční. Já se po hodině a půl zkoušení lístku bohužel nedočkal a cesta tak byla zbytečná. Adresa zakoupení na zoukoupení lístku: https://www.parconazionaledelves...reat-cono/

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu