Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Teplota vzduchu v Pise
Průměrné teploty a vyznačení sezony

11 °C

12 °C

15 °C

18 °C

22 °C

26 °C

29 °C

30 °C

26 °C

21 °C

15 °C

11 °C
Teplota vody v moři
Marina di Pisa

15 °C

14 °C

14 °C

17 °C

22 °C

26 °C

27 °C

27 °C

26 °C

22 °C

19 °C

16 °C

Počasí v Pise

Pisa leží na rozhraní mírného a subtropického pásma a těší se ze středomořského klimatu. Na rozdíl od jihoitalských měst nebo letovisek na pobřeží Jadranu však podnebí v Pise ovlivňují poměrně blízké vysoké hory pohoří Apuánských Alp, které zejména v zimě může do Pisy přinést i ranní a noční mrazíky.

V Pise tak můžete očekávat suchá léta s teplotami kolem 30 °C a častými velmi horkými dny, kdy se teploty šplhají až ke 35 °C, avšak vlhkost nepřekročí 70%, takže pobyt venku není tak nepříjemný. Naopak zimy jsou zde mírné a vlhké s nejčastějšími teplotami okolo 11 °C, nicméně k ránu a v noci se může výrazně ochladit.

Teploty během roku

Počasí v lednu

Leden patří k nejstudenějším měsícům v Pise, kdy běžné denní maxima klesají k 11 °C. Dešťové přeháňky jsou na průměru a nijak zvlášť negativně městskou turistiku neovlivní, většinou sprchne jen formou přeháňky.

Počasí v únoru

V únoru se v Pise otepluje zatím jen pomalu a průměrné denní teploty se drží na hodnotách okolo 12 °C. Na pobřeží často fouká studený vítr a prší většinou formou přeháněk, srážkově je únor mírně podprůměrný.

Počasí v březnu

Březen v Pise se může chlubit teplotami kolem hodnot 15 °C a občasnými přeháňkami, které nijak zvlášť nenaruší zejména městskou turistiku. Otepluje se jen pomalu a teplota přes 20 °C je i v březnu poměrně výjimečná.

Počasí v dubnu

Duben v Pise má velmi podobné charakteristiky jako duben ve středním pásmu. Vyznačuje se zvýšenými změnami počasí a občas silnými přeháňkami, celý den v kuse však prší jen výjimečně. Teploty stoupají na průměrných 17 °C.

Počasí v květnu

Květen už je jarním měsícem se vším všudy a jedno z nejlepších období pro cestu do Pisy. Intenzita a i hustota srážek ustupují, naopak teploty se drží na příjemných hodnotách okolo 22 °C.

Počasí v červnu

Červnové počasí v Pise láká na příjemné teploty mezi 24 a 28 °C s poměrně malým rizikem teplotních extrémů. Prší jen velmi málo a téměř výhradně jen formou bouřek nebo krátkých přeháněk.

Počasí v červenci

Červenec je statisticky nejméně deštivým měsícem v roce, srážky jsou naprosto výjimečné. Teplota vzduchu stoupá na běžných 30 °C a fouká jen velmi málo, což může trochu znepříjemňovat pohyb po rozpálených městech.

Počasí v srpnu

I srpen je typicky letním měsícem s teplotami kolem 30 °C, avšak oproti červenci vzduch častěji osvěží letní bouřka, která se objevuje ve valné většině případů v podvečerních hodinách a dovolenou nenaruší. Opravdu silné bouřky jsou zde raritní.

Počasí v září

Září je ideálním měsícem na poznávání a výlety za teplého letního počasí. Teploty běžně stoupají na 25 °C, nicméně na rozdíl třeba od června se mnohem častěji objevují bouřky a silnější přeháňky. Ty však většinou netrvají déle než půl hodiny v kuse.

Počasí v říjnu

Do Pisy přichází podzim, což znamená teploty okolo 20 °C a oblohu střídavě slunečnou a střídavě zamračenou s přeháňkami, které se často objeví i několikrát denně. Výjimečně může propršet i celý den, ale déšť je zde většinou dost ohraničený, takže popojedete-li vlakem na výlet do sousedního města, dost pravděpodobně se ocitnete pod slunečnou oblohou.

Počasí v listopadu

Listopad je i v Pise typickým podzimním měsícem s častými přeháňkami. Rozdílem oproti podzimu ve střední Evropě jsou teploty, které běžně stoupají i nad 15 °C.

Počasí v prosinci

Prosinec může být nejzrádnějším měsícem co do teplot vzduchu. Průměrně sice vystupují až nad 11 °C, častý ledový vítr z Apuánských Alp však může přinášet i mrazíky, které trvají až do dopoledních hodin. Sníh je však v Pise naprosto výjimečný úkaz, objevují se jen dešťové přeháňky.

Kdy jet do Pisy

Pro nenáročnou městskou turistiku a chození po památkách je Pisa celoroční destinací. Pokud však nemáte rádi déšť ani ve formě kratších přeháněk, vyhněte se cestě v listopadu, prosinci a lednu.

Naopak nejlepším obdobím, kdy nepanují taková horka, ale zároveň máte jistotu slunečného počasí, je květen, červen a konec srpna.

Ať se však do Pisy vypravíte kdykoliv, rozhodně nebudete litovat, zabavit se zde a v blízkém okolí dá i ze nejošklivějšího počasí...

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu