Pisa

Doprava v Pise

Autobusy MHD

V Pise jako hromadná doprava fungují pouze autobusy, které však jezdí často a jejich použití je poměrně jednoduché. Městské autobusy jsou oranžové, starší můžou být také zeleno-bílé a brázdí ulice Pisy cca od 6:00 do 20:30, během noci pak funguje 1 noční linka.

Páteřní autobusová linka je LAM Rossa, která každých 10 minut spojuje hlavní nádraží Pisa Centrale, centrum města, náměstí Piazza dei Miracoli se Šikmou věží a velké parkoviště se zastávkami dálkových autobusů.

Jízdenky na MHD

V Pise, stejně jako ve všech dalších toskánských městech, stojí jedna 70minutová jízdenka 1,50 EURLístek zakoupíte ve všech trafikách (Tabacchi), ale i ve většině obchodů s potravinami a supermarketech. Lístky lze koupit také v mobilní aplikaci Tabnet (Google Play / App Store), která je však dostupná pouze v italštině a první platba obvykle hlásí chybu, druhá a všechny další však byly vždy úspěšné.

U vlakového nádraží jsou poblíž zastávek autobusů také modré automaty na jízdenky, ve kterých lze platit i kartou.

Jízdenku si vždy musíte označit ve žlutém označovači uvnitř autobusu.

Pěšky

Nejjednodušší pohyb po městě je však pěšky. Celou Pisu od nádraží přes centrum k Šikmé věži projdete po 2 km asi za 30 minut pomalou chůzí. Uvidíte většinu městských zajímavostí a nebudete muset řešit žádné jízdenky ani jízdní řády.

Půjčení auta

Pokud bude Pisa sloužit jako výchozí bod pro výlety do toskánských vesniček nebo blízkých Apuánských Alp, bude půjčení auta nejlepší volbou. Naopak pokud máte v úmyslu cestovat hlavně po památkách nebo plážích, je rozhodně lepší volba vlak.

V Pise na letišti sídlí mnoho mezinárodních i místních autopůjčoven. Ceny menších půjčoven startují na 3 500 Kč za 4 dny, serióznější půjčovny však aktuálně nabízejí ceny od 7 500 Kč, což jsou zhruba 2x vyšší ceny než před covidovou pandemií.

Ceny všech autopůjčoven v Pise můžete srovnat například na webu rentalcars.com, kde lze auto rovnou i rezervovat.

Chystáš se do Pisy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.