Pisa

Ubytování v Pise

Kde se ubytovat v Pise

Pisa je malé a kompaktní město, pokud se tedy ubytujete v rámci širšího centra, nikdy neprohloupíte a pěšky se dostanete kamkoliv do 25 minut. Pořád ale platí, že pro maximalizaci pohodlí si můžeme Pisu rozdělit na 3 oblasti vhodné k ubytování.

Booking.com    Hotels.com

U nádraží

Bude-li Pisa hlavním výchozím bodem pro výlety do okolí, pak je hotel u nádraží takřka neocenitelný. V rámci 5 minut chůze k hlavní nádražní budově najdete hned několik hotelů, které skvěle poslouží pro ranní odjezdy i večerní návraty. Čtvrť okolo nádraží sice nepatří mezi nejkrásnější, ale rozhodně není nijak nebezpečná a vše vykompenzuje skvělá poloha. U nádraží můžete zvolit ubytování ve všech cenových kategoriích.

  • Miranda Pisa – menší rodinný penzion 70 metrů od nádraží s jednoduchými, ale čistými pokojíky
  • Hotel La Pace – standardní 3* hotel se starším vybavením, ale čistý a prostorný, nachází se asi 100 metrů od nádraží
  • NH Pisa – kvalita nadnárodního řetězce bez kompromisů, hotel navíc leží přímo naproti nádraží, mínusem je vyšší cena (od 3 000 Kč za noc výš)

U Šikmé věže

Je-li vaším hlavním cílem v Pise ikonická Šikmá věž, pak vybírejte z několika hotelů poblíž Piazza del Duomo, kde tato památka stojí. Ceny hotelů jsou zde vyšší než u nádraží, ale rozdíly nejsou tak závratné a i zde se ubytujete klidně pod 2 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji. Vybrali bychom tato ubytování:

  • Hotel Pisa Tower – 3* hotel u západního okraje náměstí s velmi dobrým hodnocením
  • Helvetia Pisa Tower – malý 3* příjemný hotýlek s novým a čistým vybavením mezi Šikmou věží a centrem
  • La Torre Garbata – malý plně vybavený penzion s terasou přímo u vstupu na náměstí Piazza dei Miracoli

V centru

Užíváte si rádi živou atmosféru center měst? Pak vás ani pisánské centrum nezklame svými pěšími zónami i temnými zákoutími bez turistů. Z centra navíc pěšky do 15 minut dojdete jak k Šikmé věži, tak k nádraží. Mezi nejlepší hotely v centru patří tyto:

  • Royal Victoria Hotel – stylový 3* hotel přímo na nábřeží řeky Arno
  • Casa Raffaella – soukromý apartmán přímo na hlavní pěší zóně Corso Italia ideální pro větší skupiny lidí (alespoň 4), kdy se po rozpočítání dostanete na příznivé ceny pod 1 000 Kč na osobu

Luxusní hotely

Pokud vám až tolik nesejde na lokalitě, ale vždy hledáte ty nejkvalitnější hotely, i v Pise se pro vás něco najde. Ceny opravdu dobře hodnocených 4* hotelů se pohybují v intencích mezi 3 000 a 4 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji. Mezi nejlepší rozhodně patří moderní Hotel Repubblica Marinara, který sice leží na východě města, ale přímo u zastávky autobusu linky LAM Rossa, který vás doveze k nádraží i Šikmé věži.

Skvělou polohu přímo v centru pak má 4* Hotel Bologna, který patří vůbec k nejlepším ve městě v poměru ceny, kvality a polohy.

Ceny hotelů v Pise

Ubytování v Pise je v rámci podobně velkých a hodně navštěvovaných italských měst poměrně levné. Noc ve 2lůžkovém pokoji ve standardním 3* hotelu pořídíte za ceny mezi 1 300 Kč a 2 300 Kč v závislosti na sezóně.

Nejlevnější ubytování v Pise seženete vždy v zimě a na podzim zhruba od listopadu do března, kdy se ceny běžně pohybují pod 1 500 Kč. Naopak nejvyšší ceny očekávejte o letních prázdninách, ale i tehdy v soukromých apartmánech seženete noc pod 2 000 Kč, v klasických hotelech okolo 2 500 Kč.

Chystáš se do Pisy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 07. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Pise. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.