Pisa

Co dělat v Pise

Zjistěte, jak se zabavit v Pise a kam vyrazit na výlety.

Památky a historie

Ačkoliv je Pisa město jen jedné památky, nenechte se zmýlit a kromě té nejslavnější objevujte i další méně známá místa v Pise. Je však jisté, že první kroky naprosté většiny turistů zamíří na Piazza dei Miracoli, které je zapsáno na seznamu UNESCO a pochlubit se může těmito památkami převážně z 11. a 12. století:

V centru Pisy však cestou k Šikmé věži neopomeňte navštívit také centrum politické moci Piazza dei Cavalieri a budete-li mít času nazbyt, zastavte se například u pitoreskního kostelíku Santa Maria della Spina nebo pevností Giardino Scotto či Torre Guelfa.

Výlety po okolí

Pisa má ideální polohu pro podnikání jedno- i vícedenních výletů do okolí všemi směry. Navštívit můžete skvostná historická města, letoviska, hory i nádherné divoké pobřeží. Zvlášť pokud neradi během dovolené měníte ubytování, zároveň však rádi cestujete po vícero cílech, Pisa by rozhodně měla být vaší základnou.

Výlet do Florencie

Florencie, toskánské hlavní město a jedno z nejnavštěvovanějších míst Itálie, je od Pisy vzdálená jen necelých 90 km a nabízí se jako ideální větší výlet, případně spojení s Pisou do jedné cesty.

Je totiž nutné si uvědomit, že Florencie sama o sobě je místem minimálně na 2-3 dny, takže pokud seženete levnou letenku od Ryanairu do Pisy, rovnou se podívejte, zda náhodou jiná aerolinka, například volotea.com, nenabízí levné letenky z Florencie. Můžete si pak skvěle naplánovat okružní trip po Toskánsku.

 • Nejrychlejší cesta – vlaky Trenitalia cca 50 - 70 minut podle druhu vlaku, vlaky jezdí 2-5x za hodinu po celý den
 • Cena – jednosměrná jízdenka od 8,70 EUR, zpáteční není se slevou, stačí koupit v automatu
 • Délka výletu – ideálně 2-4 dny, rychlocestovatelé zvládnou ale i na otočku
 • Průvodce po Florencii
 • Ubytování ve Florencii

Výlet do Luccy

Lucca je nejbližším zajímavým městem Pise a při zhruba stejné velikosti nabídne násobně více památek a mnohem větší historické centrum. Zamiřte do Luccy za atmosférou středověkých italských měst a poznejte krásu tamních památek.

 • Nejrychlejší cesta – vlaky Trenitalia cca 27 minut, vlaky jezdí 2x za hodinu po celý den
 • Cena – jednosměrná jízdenka od 3,60 EUR, zpáteční není se slevou, stačí koupit v automatu
 • Délka výletu – na otočku
 • Průvodce po Lucce

Výlet do Sieny

Siena je klenot Toskánska a patří k nejkrásnějším městům Itálie. Nádherné historické centrum je zasazeno do kopcovité krajiny, čímž vznikají neuvěřitelná panoramata. Svoji velikostí a koncentrací památek je Siena ideálním místem jak pro rychlocestovatele, tak pro ty z vás, kteří rádi zůstávají na jednom místě více dnů.

 • Nejrychlejší cesta – vlaky Trenitalia cca 1 hod a 45 minut, vlaky jezdí 2x za hodinu po celý den, obvykle nutný přestup v Empoli
 • Cena – jednosměrná jízdenka od 10,90 EUR, zpáteční není se slevou, stačí koupit v automatu
 • Délka výletu – na otočku, ale i na noc či dvě
 • Průvodce po Sieně
 • Ubytování v Sieně

Výlet na Cinque Terre

Slavné ligurské pobřeží s pěti barevnými pitoreskními vesničkami láká cestovatele z celého světa. A právě Pisa je nejbližším větším mezinárodním letištěm k tomuto pobřeží, což z ní opět činí ideální výchozí bod.

 • Nejrychlejší cesta – vlaky Trenitalia cca 1,5 až 2 hodiny, vlaky jezdí 1-2x za hodinu po celý den, obvykle nutný přestup v La Spezia
 • Cena – jednosměrná jízdenka od 8,60 EUR, zpáteční není se slevou, stačí koupit v automatu
 • Délka výletu – na otočku, ale i na noc či dvě
 • Průvodce po Cinque Terre
 • Ubytování na Cinque Terre

Výlet do Massy a Carrary

Méně známá, o to však autentičtější a méně turistická, jsou města v souvisle obydleném pásu při pobřeží mezi Pisou a La Spezií. Spojte ideálně výlet do historického města Massa s hradem Masalpina a města Carrara s návštěvou slavných mramorových dolů.

Do obou měst se z Pisy tradičně nejlépe dostanete vlaky Trenitalia, které jezdí na této trase několikrát do hodiny. Cesta do Massy (stanice Massa-Centro) zabere asi 37 minut a jednosměrná jízdenka stojí 5,80 EUR, cesta do Carrary (stanice Carrara-Avenza) je pak asi o 5 minut delší a stojí stejnou cenu.

Tento výlet vám zabere necelý den a podniknete ho klidně na otočku.

Výlet do Apuánských Alp

Jen necelých 20 km severně od Pisy se začíná zvedat majestátní pohoří Apuánských Alp, které však navzdory svému názvu není součástí Alp, ale Apenin. Nejvyšší hora dosahuje výšky 1 945 m n. m. a pohoří je ideálním místem k toulkám po zapomenutých horských vesničkách, turistice s nádhernými výhledy a v zimě se zde můžete zalyžovat v několika menších lyžařských střediscích. 

Do horských vesnic sice jezdí autobusy (zejména z Luccy a Viareggia), ale rozhodně praktičtější je půjčit si v Pise auto a vypravit se do hor nezávisle na jízdních řádech.

Pláže a koupání

Pisa sice není typickou plážovou destinací, ale blízkost moři v letních horkých dnech zkrátka cestovatele k moři táhne tak jako tak. Nejbližším letoviskem centru je Marina di Pisa, která nabízí málo navštěvované oblázkové pláže a pohodové malé městečko, na které navazuje klidné městečko Tirrenia s krásnými písčitými plážemi a pohodovou atmosférou.

Na mnohem prostornější a klasičtější rovné dlouhé pláže s jemným pískem vás jistě zláká větší letovisko Viareggio s hezkým historickým centrem, které je z Pisy vzdáleno 16 minut a 3,60 EUR vlakem. Rovná široká pláž se však z Viareggia táhne prakticky až do Massy a měří tak úctyhodných 20 km!

Chystáš se do Pisy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 04. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.