Il Campo

Doprava v Sieně

Siena je rozlohou malé město, a tak není třeba se pohybu městě nijak zvlášť obávat a ani dopřed zjišťovat velká kvanta informací.

Pěšky

Co naplat, nejefektivnější pro pohyb ve městě jsou vlastní nohy. Toulání se po úzkých uličkách centra je ostatně jedna z hlavních aktivit, pro kterou do Sieny míříte, takže pěší chůze je opravdu nejlepší způsob dopravy.

Ač se na mapě zdá, že vlakové nádraží je od centra vzdáleno jak délkou, tak převýšením, netřeba se obávat. Největší výškový rozdíl překonáte po eskalátorech a vzdálenost na hlavní náměstí Piazza del Campo je jen cca 1,6 km.

Po výjezdu eskalátory se dáte vlevo po hlavní ulici Viale Vittorio Emanuele II až dojdete k hradbám a bráně Porta Camollia. Tou projdete a ocitnete se v historickém centru, kdy nejkratší cesta na náměstí vede po pěší zóně ulicí Via Camollia.

Autobusem

Po Sieně jezdí také autobusy MHD, které dobře poslouží, pokud budete opravdu unavení. Zajíždějí i do nejužšího historického centra do míst, kde byste je ani nečekali, většinou ve formě menších oranžových mikrobusů.

Jsou také vhodné pro cestu od vlakového nádraží do centra, pokud se vám nechce chodit pěšky.

Při cestě do centra mějte na paměti, že zastávky autobusů nejsou přímo před nádražní budovou. Tam totiž zastavují jen spoje jedoucí z centra, které pokračují dál na předměstí Sieny. Pro cestu od nádraží sledujte značení, které vás zavede do obchodního centra.

Tím projdete k sérii několika dlouhých eskalátorů, které vás vyvezou na ulici Viale Vittorio Emanuele II, kde už ze zastávky Antiporto Camollia pojedete směr centrum (při pohled od eskalátorů vlevo).

Ze zastávky Antiporto Camollia se dostanete na hlavní autobusové nádraží Via Tozzi poblíž centra města těmito linkami: 0S1, 112, 130, 131, 136, 506, 513, 601, 706, S35, S36 a S37. Autobusy jezdí v průměru cca jednou za 10 minut a není třeba nijak zvlášť zjišťovat jízdní řády.

Ve směru z autobusového nádraží Via Tozzi přímo k vlakovému nádraží můžete využít linky 0S3, 0S9, S10, S30

Z náměstí Piazza del Sale na okraji hradeb pak linky 0S4, 0S7, 0S8, S17, S77.

Jízdní řády najdete na webu at-bus.it v sekci Serizi Urbani i Servizi Extraurbani.

Jízdenky

Lístek zakoupíte v každé trafice Tabacchi, které jsou doslova na každém rohu, včetně nádraží. Jízdenka s platností na 70 minut stojí 1,50 EUR, celodenní lístky se neprodávají.

Chystáš se do Sieny?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 08. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.