Il Campo

Počasí v Sieně a kdy sem jet

Počasí v Sieně

Siena leží ve středomořském subtropickém pásu, ale díky poloze v poměrně kopcovitém prostředí a dál od moře se její podnebí blíží mírnému pásu. Rozdílem jsou však výrazně mírnější a vlhčí zimy, kdy sníh je v Sieně opravdu zcela výjimečný a když už pár dní v roce mrzne, pak téměř vždy jen v brzkých ranních hodinách.

Počasí na jaře

Jaro je ve středním Toskánsku krásné, příroda je svěže zelená a kvetoucí. Teploty přímo lákají k městské turistice, když se pohybují mezi 17 a 23 °C. Počasí přináší pravidelné přeháňky, které však nijak výrazně nenarušují výlet, jen málokdy prší déle než hodinu v kuse.

Počasí v létě

Léta v Sieně jsou horká s průměrnými teplotami okolo 29 °C a téměř vždy jasnou oblohou. Déšť je v létě výjimečným jevem a díky úzkým uličkám nemusí tolik vadit ani vysoké teploty. Většinou se budete pohybovat ve stínu kamenných starých domů, které pocitově teploty významně zpříjemňují.

Počasí na podzim

Podzimní počasí v Sieně je podobné tomu jarnímu, jen zeleň není svěží, ale spíš nahnědlá, později se barví do žlutých a červených barev. Barevný podzim však nastupuje až koncem listopadu. Teploty na podzim se pohybují v rozmezí 14 až 21 °C a zejména říjen a listopad jsou charakteristické velkým množstvím kratších přeháněk, které se můžou objevit i několikrát denně.

Počasí v zimě

Zimy jsou vlhké s častými přeháňkami a studeným větrem, který se prohání po zvlněných pláních okolo Sieny. Teploty se pohybují mezi 7 až 10 °C, jen výjimečně klesají k nule.

Tabulka teplot během roku

Siena - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
9 °C
únor
přeháňky
10 °C
březen
přeháňky
13 °C
duben
polojasno
17 °C
květen
polojasno
22 °C
červen
jasno
27 °C
červenec
jasno
29 °C
srpen
jasno
29 °C
září
polojasno
24 °C
říjen
polojasno
19 °C
listopad
přeháňky
13 °C
prosinec
přeháňky
10 °C

Kdy jet do Sieny

Protože je Siena zejména městskou destinací, kde budete chodit úzkými uličkami, navštěvovat památky nebo restaurace či kavárny, je prakticky jedno, kdy sem vyrazíte. Pobyt zde si užijete po celý rok.

Období pro cestu do Sieny tak zvolte podle dalších aktivit v Toskánsku.

Chystáš se do Sieny?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 08. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.