Il Campo
Siena

9 míst co vidět v Sieně

Piazza del Campo

Piazza del Campo

Nejkrásnější italské náměstí, podle mnohých místních i turistů, najdete právě v srdci Sieny. Ústřední náměstí Piazza del Campo je dějištěm mnoha kulturních akcí, trhů a také slavných dostihových závodů Palio di Siena, které se zde každoročně konají.

Unikátní tvar náměstí

Náměstí Campo si dodnes ponechává svůj středověký ráz a staletí starou původní podobu. Piazza del Campo má tvar mušle poměrně strmě se svažují do jednoho bodu, ve kterém se můžete pokochat zdobeným odtokovým kanálem... jak jinak než ve tvaru mušle. Po obvodu náměstí se můžete občerstvit v mnoha restauracích nebo si zde nakoupit v malém supermarketu.

Náměstí je rozděleno na 9 pomyslných sektorů, které vytváří 8 linií z bílého tavertinu. Ty protínají plochu vyskládanou z rudých cihel.

Symetrický tvar náměstí svažujícího se do jednoho bodu má symbolizovat sienské městské obvody, které se všechny stýkají právě na Piazza del Campo. Historie prostranství sahá do 12. století, kdy zde vzniklo ústřední městské tržiště.

Architektura a zajímavé stavby

Il Campo je známé pro svoji mimořádnou architektonickou integritu bohatých měšťanských domů, které jsou nazývány palazzi signorili a pocházejí většinou ze 13. až 14. století. Hlavními dominantami náměstí jsou však radniční Palazzo Pubblico s téměř 100 metrů vysokou věží Torre del Mangia.

V horní části náměstí se pak nachází krásná zdobená fontána Fonte Gaia vzniklá roku 1413. Už v tehdejší době do ní byla přiváděna voda podzemními potrubími z míst vzdálených až 25 km. Fontánu zdobí mramorové okraje s reliéfy madony.

Ubytování na Piazza del Campo

Potrpíte-li si na ubytování přímo i hlavních turistických atrakcí, pak hledejte právě okolo Piazza del Campo. Přímo na náměstí žádný hotel nenajdete, pouze soukromé apartmány s cenami od 5 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, například Il Nido del Mangia nebo Piazza del Campo's House.

Z klasických levnějších hotelů (okolo 2 300 Kč za noc) můžeme jmenovat třeba Hotel la Perla cca 150 metrů od náměstí.

Chystáš se do Sieny?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.