Japonsko
Japonsko

Co dělat v Japonsku

Pláže a koupání

Nejúžasnějším místem pro dovolenou na pláži je rozhodně Okinawa se svými dlouhými písečnými plážemi. Pokud se budete nacházet poblíž Tokia, udělejte si výlet do Kamakury. Po kulturním zážitku můžete vyzkoušet tamní pláž. Japonsko je obklopeno dvěma moři a jedním oceánem a pláží vhodných ke koupání má nespočet. Další naleznete v oblastech Shizuoka, Shirahama nebo Takamatsu.

Noční život

V Tokiu je obrovské množství zábavních podniků. Nejnavštěvovanější zábavní čtvrtě s největší koncentrací zajímavých míst je Shinjuku s mnoha karaoke bary, sushi restauracemi a zábavními multiplexy, Shibuja s nákupními galeriemi a kluby a Ikebukuro jako business čtvrť Tokia je plné barů, nevěstinců a kapslových hotelů pro případ příliš dlouhého ponocování.

Centrum Osaky je v podstatě jednou velkou zábavní čtvrtí. Obrovské množství restaurací a jídelních zařízení obecně je doplněno o stovky karaoke barů a malých i větších hospůdek a barů. Osaka má oproti Tokiu zcela jiný charakter, který stojí za to vidět na vlastní oči.

Noční život v Kjótu se točí spíše okolo večeří v restauracích a malých hospůdkách. Nečekejte velké párty a obrovské diskotéky a koncerty jako v Tokiu nebo Osace, ale spíše příjemnou večeři s dobrým jídlem a šálkem saké.

Nakupování

Pro nakupování v Tokiu je nejvhodnější nákupní čtvrť Shibuja. Mnoho velkých nákupních center a galerií na jednom místě. Pokud jste spíše pro alternativnější módu, určitě nevynechte čtvrť Harajuku, kde se střetávají snad všechny japonské módní subkulturní směry. Úzké uličky jsou plné často až bizarních krámků s oblečením a doplňky všeho druhu.

Pokud sháníte vybavení do kuchyně nebo rádi vaříte, určitě nesmíte minout ulici Kappabashi Dogugai ve čtvrti Asakusa. Přes sto let starý trh s asijským i evropským kuchyňským zbožím. Pro náročnější zákazníky je tu luxusní čtvrť Ginza s mnoha obchodními domy všech předních světových značek. Hlavní třída Ginzy patří mezi nejdražší ulice na světě.

Nákupní čtvrť Umeda V Osace  je rájem pro shopaholiky. Několik obrovských obchodních domů spojených do jednoho obrovského nákupního centra, jednoho z největších na světě. Nedaleko centra čtvrti Namba se nachází dlouhé obchodní pasáže plné krásného japonského nádobí a elektroniky za velmi nízké ceny.

V Kjótu najdeme vyhlášené tržiště Nishiki plné místních specialit, nakládaných ryb nebo zeleniny. Najdete zde i obchody s oblečením nebo sladkostmi. Mějte ovšem na paměti, že tržiště je primárně určeno pro potřeby restaurací a podniků v Kjótu a ne pouze pro turisty. Některé obchody tedy prodávají zboží jen po velkém množství nebo nabízí jen suroviny k přípravě jídel.

Parky

Koishikawa Korakuen je nejstarší park v Tokyu. Je to nádherná japonská zahrada v klasickém stylu, leží v samém centru Tokia. Nejkrásnější je na podzim, když se červenají javory nebo z jara když kvetou sakury. Rikugien je další velice vyhledávaný park. Označovaný jako nejkrásnější zahrada v Japonsku se chlubí velkým areálem plným úžasnými výhledy, jezery a romantickými zákoutími.

V okrajových čtvrtích Kjóta nalezneme mnoho nádherných přírodních parků a chrámových zahrad. Například rozlehlé zahrady buddhistického chrámu Tofukuji ukrývají jak úžasné přírodní scenerie, tak dokonalé zenové zahrady v klasickém japonském stylu. Jen asi 20 minut pěšky od Tofukuji dojdeme k věhlasnému šintoistické svatyni Inari – svatiny desetitisíc bran torii. Výstup na horu s poutním místem, vedoucí tunelem s tisíců červených bran a mnoha krásnými místy po cestě trvá asi tři hodiny a je poměrně náročný. Ceny občerstvení se s postupem k vrcholu samozřejmě zvyšují.

Ostatní

Fuji-Q Highland – zábavní park pod horou Fuji. Veliký zábavní park plný těch nejlepších horských drah a podobných atrakcí. Nese několik prvenství a mnoho místních atrakcí je v celosvětových TOP 10 žebříčcích.

Tokyo Disneyland – známý pohádkový svět, nyní v japonském provedení.

Universal studios v Osace – velký zábavní park zaměřený na filmové fanoušky všech žánrů a oblíbených filmů jako Harry Potter, Star Wars, Pán prstenů a další.

Gastronomie

Japonská kuchyně je vyhlášená po celém světě a existuje pro to mnoho důvodů. Neskládá se pouze ze sushi, které je v Japonsku sice velmi oblíbené, ale zdaleka ne nejoblíbenější nebo nejběžnější jídlo. V Tokiu je mnoho míst, kde se můžete dobře najíst. Menu se také mění s ohledem na roční období.

V centru čtvrtě Shinjuku se nachází mnoho vyhlášených restaurací a sushi barů. Připravte se na čekání ve frontě na místo v restauraci. Tento jev je v Japonsku velmi častý a běžnou součástí návštěvy restaurace.

V Asakuse najdete menší podniky s oblíbenými nudlovými polévkami rámen nebo udon. Večer tu nebývá tak plno a Asakusa má velmi příjemnou tradiční atmosféru. Tsukiji market je nejznámější rybí tržiště na světě. Od brzkého rána tu probíhají dražby těch nejlepších ryb z celého světa a jsou zde desítky, možná stovky stánků a malých restaurací s rybami a mořskými plody. Bohužel, kvůli nadcházejícím olympijským hrám v Tokiu, se budu tržiště rušit a postupně přesouvat.

Čtvrť Namba v samém srdci Osaky je zase nejvíce spojovaná s jídlem. Najdete zde mnoho restaurací s místními specialitami, které rozhodně stojí za to ochutnat. Osace se totiž přezdívá město jídla, a to ne nadarmo. Nejvyhlášenějšími jídly jsou agetakojaki (smažené kuličky z jemného těsta s kouskem chobotnice), místní verze okonomiyaki (varianta omelety ze speciálního těsta se zeleninou, masem, sójovou omáčkou a majonézou) nebo vynikající taštičky plněné masem gjóza.

Kjótská čtvrť Gion je proslulá starými tradičními čajovnami a původními čajovými obřady s tím nejlepším čajem místního kraje. V Kjótu najdeme také mnoho vynikajících restaurací s tradiční a moderní japonskou kuchyní a několik vyhlášených rámenových restaurací.

Ve všech velkých městech také narazíme na jídelní řetězce s dobrým jídlem za nízké ceny jako například Curry house Coco.

Chystáš se do Japonska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.