Treky

Na ostrově Sokotra není téměř žádná doprava, a tak se budete dopravovat pěšky, což je k poznávání přírody nejlepší varianta. Vzdálenosti nejsou příliš velké. Vzhledem k tomu, že se můžete pohybovat pouze přes cestovní kancelář, kde si půjčíte auto i s řidičem a kvůli bezpečnostní situaci obecně, nejsou klasické turistické trasy možné, spíše lze mluvit o krátkých procházkách nádhernou přírodou – ať je to vrchovina s terasovitými políčky, nebo téměř pusté a suché wádí (údolí).

Pláže

Pláže v Jemenu se táhnou podél celého pobřeží a jsou vesměs písečné a čisté. Na plážích chybí jakákoli infrastruktura a zpravidla jsou úplně prázdné. Poznámka z cest: tam, kde přeci jenom je jakési ubytovací zařízení, vám ve 22 hodin vypnou proud a vzhledem k 35 stupňové noční teplotě vám bude pravděpodobně nesnesitelné horko. Je možné, že na jídlo budete muset zajet do nejbližší vesnice (ale máte k dispozici šoféra).

Pláže jsou například: Qana, Al Hodaidah, Al Kohla a hlavně Bir Ali.

Šnorchlování 

V okolí pláží a ostrovů jsou korály, tudíž bohatý a krásný podmořský život. Bohužel zde neexistují služby v podobě dopravy na člunu až k útesu. Zajímavá lokalita ke šnorchlování je As-Salif. 

Noční život 

V Jemenu končí noční život kolem 20.–21. hodiny. Pochopitelně zde nenajdete žádné bary ani diskotéky, a to ani v hotelech. Lze říci, že v Adenu to „žije” o něco více.

Nakupování

Zboží a tradiční předměty (které nelze nazvat suvenýry vzhledem k absenci turistů) se dají nakoupit na tržišti (například v Sanaa Souk al Milh), kde trhovci vše prodávají z koleček (fúriků) různých velikostí a tvarů, třeba i čtyřkolových. Bez zeleného „kolečka” se zde nikdo neobejde. Nejtypičtějším suvenýrem je místní zahnutá dýka Jambia v milionech provedení a cenách od 100 Kč. Následují kamenné prodejny řemeslníků s proslulou arabskou zručností, ať je to kovotepectví, krejčovství, výšivky nebo nožířství. Nákupy můžete ukončit v poměrně luxusních krejčovstvích a buticích s poslední dámskou západní módou u šálku čaje. Občas lze úspěšně smlouvat o ceně a platit v dolarech, případně v eurech. 

Nekupujte si domů kát. Pokud není čerstvý, ztrácí své vlastnosti (a navíc v mnoha zemích je trestné jej dovážet).

Otevírací doba: 8–13 hod. a 16–21 hod.

Parky a rezervace

Národní park Hauf ukrývá jediný přirozený les na Arabském poloostrově. Další jedinečnou přírodní lokalitu najdete na souostroví Socotra.

Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu