Průvodce státem
Jemen
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Jemenu

Treky

Na ostrově Sokotra není téměř žádná doprava, a tak se budete dopravovat pěšky, což je k poznávání přírody nejlepší varianta. Vzdálenosti nejsou příliš velké. Vzhledem k tomu, že se můžete pohybovat pouze přes cestovní kancelář, kde si půjčíte auto i s řidičem a kvůli bezpečnostní situaci obecně, nejsou klasické turistické trasy možné, spíše lze mluvit o krátkých procházkách nádhernou přírodou – ať je to vrchovina s terasovitými políčky, nebo téměř pusté a suché wádí (údolí).

Pláže

Pláže v Jemenu se táhnou podél celého pobřeží a jsou vesměs písečné a čisté. Na plážích chybí jakákoli infrastruktura a zpravidla jsou úplně prázdné. Poznámka z cest: tam, kde přeci jenom je jakési ubytovací zařízení, vám ve 22 hodin vypnou proud a vzhledem k 35 stupňové noční teplotě vám bude pravděpodobně nesnesitelné horko. Je možné, že na jídlo budete muset zajet do nejbližší vesnice (ale máte k dispozici šoféra).

Pláže jsou například: Qana, Al Hodaidah, Al Kohla a hlavně Bir Ali.

Pláže Jemen

Šnorchlování 

V okolí pláží a ostrovů jsou korály, tudíž bohatý a krásný podmořský život. Bohužel zde neexistují služby v podobě dopravy na člunu až k útesu. Zajímavá lokalita ke šnorchlování je As-Salif. 

Noční život 

V Jemenu končí noční život kolem 20.–21. hodiny. Pochopitelně zde nenajdete žádné bary ani diskotéky, a to ani v hotelech. Lze říci, že v Adenu to „žije” o něco více.

Nakupování

Zboží a tradiční předměty (které nelze nazvat suvenýry vzhledem k absenci turistů) se dají nakoupit na tržišti (například v Sanaa Souk al Milh), kde trhovci vše prodávají z koleček (fúriků) různých velikostí a tvarů, třeba i čtyřkolových. Bez zeleného „kolečka” se zde nikdo neobejde. Nejtypičtějším suvenýrem je místní zahnutá dýka Jambia v milionech provedení a cenách od 100 Kč. Následují kamenné prodejny řemeslníků s proslulou arabskou zručností, ať je to kovotepectví, krejčovství, výšivky nebo nožířství. Nákupy můžete ukončit v poměrně luxusních krejčovstvích a buticích s poslední dámskou západní módou u šálku čaje. Občas lze úspěšně smlouvat o ceně a platit v dolarech, případně v eurech. 

Nekupujte si domů kát. Pokud není čerstvý, ztrácí své vlastnosti (a navíc v mnoha zemích je trestné jej dovážet).

Otevírací doba: 8–13 hod. a 16–21 hod.

Parky a rezervace

Národní park Hauf ukrývá jediný přirozený les na Arabském poloostrově. Další jedinečnou přírodní lokalitu najdete na souostroví Socotra.

Momentální bezpečností situace (konec roku 2017) neumožňuje cesty do Jemenu vůbec realizovat. I kdybyste chtěli, nebude vydáno vízum. Aktuální situaci sledujeme.

Pouští na Manhattan 

Přenádherná hornatá krajina, která byla vlastí královny ze Sáby, vás zavede přes hluboká wádí a pouštní duny do města Shíbám s jedenáctipatrovými domy, které vyčnívají z pouště stejně, jako se Manhattan vypíná v New Yorku. Zavede vás do Sanaa s fantastickou architekturou, kterou v jiné zemi nenajdete. Do země urputných žvýkačů kátu, jímž si vyplňují tvář jako syslové, do země plné fúriků, do země přezdívané Toyotaland (protože jiné auto zde uvidíte jen zřídka), do země, kde muži nosí samopal místo šperku. Zkrátka do nejkrásnější země na světě dříve přezdívané jako Arabia Felix – do Jemenu (anglicky Yemen).

Průvodce pro tebe napsal Bohumír Kubart
Víza
Nepřístupné
Vydávání turistických víz je dočasně pozastaveno.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - duben
Vyhněte se létu, kdy jsou nesnesitelně vysoké teploty.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek, v současnosti jsou však lety zastaveny.
Akční nabídky
Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu