Jemen - ostrov Sokotra
Jemen

Co vidět a navštívit v Jemenu

9 míst co vidět v Jemenu

Socotra

Socotra

Souostroví se skládá ze čtyř ostrovů a dvou skalnatých ostrůvků v Indickém oceánu. Je to unikátní endemická oblast přezdívaná Arabské Galapágy, které je zapsaná na seznamu UNESCO. Pouze zde se vyskytuje až 37 % flóry, u plazů je to dokonce 90 %.

Zobrazit místo
Shibam

Shibam

Neskutečné město v poušti Rub al Khali, přezdívané „Manhattan pouště“. Můžete zde vidět 5–11patrové mrakodrapy staré i 700 let, které jsou zapsané na seznamu UNESCO. 

Zobrazit místo
Manakha

Manakha

Středověké město, které stovky let nezměnilo svůj ráz a kde se můžete podívat na pravidelné nedělní trhy.

Zobrazit místo
Sana'a

Sanaa

Je unikátní staré přes 2,5 tisíc let obydlené město zapsané na seznamu UNESCO. V 7.–8. století bylo toto město jedním z hlavních center propagace islámu. Dnes se v něm nachází 103 mešit, 14 arabských lázní a více než 6.000 domů postavených z černého čediče v období před 11. stoletím. Několikapatrové domy postavené z hlíny jsou hlavní atrakcí města. 

Zobrazit místo
Wadi Hadramaut

Wádí Hadramaut

Nejtradičnější část Jemenu, kde si ženy halí tvář pro jistotu do dvou šátků a ruce jim zakrývají rukavice. Takto oblečení pracují celý den na poli v nesnesitelném horku.

Zobrazit místo
Marib

Marib

Nejozbrojenější město nacházející se v historické lokalitě Sábského království, kde není problém koupit v trafice jakékoli druhy nábojů. Zde můžete zakoupit výjimečně kvalitní suvenýry a podívat se na prastarou přehradu. Nedaleko leží zajímavé staré město duchů Old Marib. Ubytovat se zde můžete v jediném, ale slušném hotelu.

Zobrazit místo
Haraz

Haraz

Haraz je spektakulární pohoří táhnoucí se napříč celým západním Jemenem od severu až k jihu. Najdete zde pitoreskní historická městečka i úhcvatné výhledy na horské masívy.

Zobrazit místo
Dar al-Hajar

Dar al-Hajar

Je královský palác a sídlo jemenského vladaře Imama Yahya Muhammad Hamid ed-Din nacházející se ve Wadi Dhar poblíž města Sana’a.

Zobrazit místo
Zabid

Zabid

Velice tradiční město, které je zapsané na seznamu UNESCO s nejstarší místní islámskou universitou. Od 13. do 15. století byl Zabid hlavním městem Jemenu. Město je významnou archeologickou a historickou lokalitou pro jeho civilní i vojenskou architekturu. Zvlášť centrum starého města je nevšední.

Zobrazit místo

Chystáš se do Jemenu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Bohumír Kubart
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu