Jemen - ostrov Sokotra
Jemen

Počasí v Jemenu a kdy sem jet

Počasí v Jemenu

Klima je tropické a velmi suché. Výjimku tvoří západní horské oblasti, kam srážky přináší letní monzun z Indického oceánu. Většina území má  méně než 100 mm srážek za rok. Vegetaci tvoří suchomilné rostliny a v úrodnějších západních oblastech rostou i ovocné stromy.Na jižním pobřeží dosahují teploty i 55 °C.

V centrální vysočině jsou horká léta s průměrnými teplotami 30 °C a maximy přes 60 °C, ale zimy jsou chladné s častými mrazy. Průměrné srážky jsou zde od 400 mm do 750 mm za rok.

V Sanaa je v noci poměrně chladno (okolo 15 °C) i v létě, protože leží 2.250 m n. m. Severní část a Wadi Hadramaut jsou horké a suché po celý rok. Není neobvyklé najít oblasti, kde nepršelo po celá léta. Letní teploty v poušti Rub al-Khali se pohybují i nad 60 °C. Nicméně ve Wadi Hadramaut byly v roce 2008 velké záplavy, které hrozily pohltit starověké bláto z pouštního města Shibam.

Tabulka teplot během roku

Sana'a - Horské oblasti centrálního Jemenu

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
jasno
22 °C
únor
jasno
24 °C
březen
jasno
25 °C
duben
jasno
25 °C
květen
jasno
25 °C
červen
jasno
28 °C
červenec
jasno
26 °C
srpen
polojasno
26 °C
září
prázdné
25 °C
říjen
jasno
22 °C
listopad
jasno
20 °C
prosinec
jasno
20 °C

Kdy jet do Jemenu

Nejlepší doba k návštěvě je mezi říjnem a dubnem, po období dešťů a před intenzivním žárem léta. Nicméně teploty, vlhkost a srážky se radikálně mění s výškou.

Chystáš se do Jemenu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Bohumír Kubart
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.