Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Sana'a
Horské oblasti centrálního Jemenu

22 °C

24 °C

25 °C

25 °C

25 °C

28 °C

26 °C

26 °C

25 °C

22 °C

20 °C

20 °C

Počasí v Jemenu

Klima je tropické a velmi suché. Výjimku tvoří západní horské oblasti, kam srážky přináší letní monzun z Indického oceánu. Většina území má  méně než 100 mm srážek za rok. Vegetaci tvoří suchomilné rostliny a v úrodnějších západních oblastech rostou i ovocné stromy.Na jižním pobřeží dosahují teploty i 55 °C.

V centrální vysočině jsou horká léta s průměrnými teplotami 30 °C a maximy přes 60 °C, ale zimy jsou chladné s častými mrazy. Průměrné srážky jsou zde od 400 mm do 750 mm za rok.

V Sanaa je v noci poměrně chladno (okolo 15 °C) i v létě, protože leží 2.250 m n. m. Severní část a Wadi Hadramaut jsou horké a suché po celý rok. Není neobvyklé najít oblasti, kde nepršelo po celá léta. Letní teploty v poušti Rub al-Khali se pohybují i nad 60 °C. Nicméně ve Wadi Hadramaut byly v roce 2008 velké záplavy, které hrozily pohltit starověké bláto z pouštního města Shibam.

Kdy jet do Jemenu

Nejlepší doba k návštěvě je mezi říjnem a dubnem, po období dešťů a před intenzivním žárem léta. Nicméně teploty, vlhkost a srážky se radikálně mění s výškou.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu