Zpět na seznam míst co vidět na Garden Route
Mossel Bay

Mossel Bay

Mossel Bay je západní vstupní branou na Garden Route a významným turistickým centrem oblasti. V živém centru města najdete a pořídíte vše potřebné v mnoha obchodech, restauracích i cestovních agenturách. Okolí Mossel Bay je plné privátních safari, větších i menších a ideálním výchozím bodem pro jednodenní výlety do nich.

Ve přilehlých vodách žije legendární Velký bílý žralok, se kterým se můžete potápět v kleci, více v kapitole „Aktivity“.

Co neopomenout ve městě:

  • Pláže ke koupání: městské pláže jsou jako jedny z mála v celé oblasti vhodné a bezpečné ke koupání. Voda v zátoce je teplá a chráněna před mořskými proudy i žraloky. Nejbližší pláží centru města je Santos Beach, o něco dál pak Diaz Beach. Na východě města u majáku a dramatických útesů najdete přírodní koryto mezi břehem a skalami, v němž se za odlivu dá krásně a bezpečně koupat. Přístup do vody vede skrz betonové molo a klasické bazénové schůdky.
  • Námořní muzuem Bartolomeo Diaze vás provede historií mořeplavby v jihoafrických vodách. Součástí expozice je i replika lodi, po které se právě Barolomeo Diaz při své první plavbě a prvním objevu jihoafrické pevniny v roce 1488 plavil.  Otevřeno je od 9 do 16:45, o víkendech do 15:45 a za vstup zaplatíte 40 randů.
  • Naviguj: -34.1819, 22.1432

Další místa na Garden Route

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu