Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Zahradní cesta
Počasí se může drobně lišit s nadmořskou výškou, je ale v celé oblasti podobné

26 °C

26 °C

25 °C

24 °C

23 °C

20 °C

20 °C

20 °C

20 °C

22 °C

23 °C

25 °C

Počasí na Garden Route

Celé jižní pobřeží JAR spadá do zvláštního mikroklimatu na rozhraní tropů a mírného pásu. Díky oceánskému klimatu jsou teplotní výkyvy mezi létem a zimou relativně malé. Léta (naše zimy) jsou tu horká a srážkově velmi podobná těm v ČR. V zimě (našem létě) se denní průměrná teplota zase tolik neliší od té letní, nicméně rána a noci můžu být opravdu velmi chladná (klidně pod 8 °C).

Oblast Garden Route se však nedá úplně generalizovat. Narazíte na klasické horké a suché subtropické podnebí okolo měst Mossel Bay nebo Knysna, na vyloženě mírné klima s příjemnými teplotami (hlavně v jehličnatých lesích s vyšší nadmořskou výškou), ale i na tropy s vysokou vlhkostí v hustých lesích mezi Knysnou a Plettenberg Bay.

Kdy jet na Garden Route

Hlavní sezona s nejlepšími podmínkami pro cestování, pozorování zvěře i koupání tu panuje od listopadu do března, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 26 °C s tím, že přes poledne na slunci může být vysoko přes 35 °C. Prší tu asi jako u nás, takže se není čeho obávat.

Naopak během června až září ranní i pozdně odpolední teploty často klesají pod 10 °C, zvířata jsou schovaná nebo neaktivní a slunění na pláži je prakticky nemožné i kvůli silnému větru. Na druhou stranu během místní zimy budete všude úplně sami. Výhoda je to však jen zdánlivá, protože ani během místního léta není oblast Garden Route nijak zvlášť přecpaná.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu