Zavřít boční panel

Ubytování na Garden Route

Kde se ubytovat na Garden Route

Vzdálenosti mezi jednotlivými zajímavostmi na Garden Route jsou velké, a proto bude potřeba ubytování trochu naplánovat. Cestovatelé většinou bydlí alespoň na dvou různých místech, z nichž pořádají jednotlivé výlety.

Ideálními místy v centru dění, z nichž si na jednodenní výlet vyjedete kamkoli po Garden Route, jsou turistická centra Plettenberg Bay a Knysna. Najdete tu také nejvíc ubytovacích kapacit, centra měst jsou živá s desítkami moderních obchodů, bankami i supermarkety (nejčastěji Spar, Shoprite a Woolworths). Obě města jsou zhruba stejně velká a poskytnou podobné služby i vzdálenosti k zajímavostem.

Mossel Bay je nejčastější zastávkou na západním okraji Garden Route. Jsou tu nejlepší pláže na koupání, centrum je živé s mnoha restauracemi a obchody a v okolí Mossel Bay najdete také nejvíce soukromých safari.

Největší město na Zahradní cestě je George mezi Mossel Bay a Knysnou. Obě dvě menší města jsou však pro turistu přívětivější a poskytnou mnohem více možností k výletům. George se spíše vyhněte, není tu nic zajímavého k vidění.

Port Elizabeth sice už oficiálně není součástí Garden Route, ale je největším městem jihu JAR. Pro návštěvu samotné Zahradní cesty se tu ubytujte maximálně na den, pokud přiletíte na místní letiště, jinak to nemá význam. V blízkosti města však najdete jednou z největších sloních rezervací v JAR Addo Elephant National Park, do něhož se z Port Elizabeth dostanete za půl hodiny jízdy.

Hledáte-li klidné malé vesničky, do nichž se snadno dostanete autem, mrkněte se na ubytování v Buffels Bay, Brenton-on-Sea, Nature’s Valley nebo Sedgefield.

Své vlastní ubytování také nabízí přímo samotné národní parky a privátní safari. Většinou jsou sice v pohodové dojezdové vzdálenosti od výše zmíněných měst, ale pokud si chcete užít brzkého ranního vstávání se zvěří, zvolte jednu noc právě přímo v národním parku. Seznam ubytovacích kapacit přehledně nabídne oficiální web jihoafrických národních parků sanparks.org.

Ceny

V Jižní Africe dominují menší penziony či apartmány, které jsou vždy nejlepší volbou. Místní si dávají záležet, aby se hostům líbilo a pobyt bude daleko příjemnější než v klasických hotelech, které se naopak řadí spíše ke slabšímu průměru.

Ceny jsou pro našince příznivé. Za kvalitní apartmán ani v nejturističtější oblasti nemusíte zaplatit více než 1.000 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. Podobné nabídky sice nebývají přímo v centru měst, ale vzhledem k tomu, že stejně budete mít půjčené auto, vadit vám to nemusí.

Vyhledej si svůj hotel na Garden Route. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Legendární Garden Route (Zahradní cesta) se táhne téměř 300 km podél jihoafrického pobřeží mezi městy Mossel Bay na východě a Port Elizabeth na západě. Oblast přitahuje návštěvníky z celého světa především díky nesmírně různorodé krajině a vegetačním pásům, odtud také plyne název „zahradní“.

Během své cesty minete hustě zelené exotické pralesy, oblasti připomínající mírné šumavské hvozdy, dramatické útesy padající hluboko do Indického oceánu, široké a liduprázdné písečné pláže a samozřejmě mnoho menších i opravdu velkých safari a národních parků. Kolem Garden Route také narazíte na jedny z nejznámějších sloních rezervací v JAR.

Zahradní cesta by měla být jednou z hlavních položek cestovatele mířícího na jih afrického kontinentu. Díky své diverzitě a rozmanitosti tu na každých deseti kilometrech objevíte nové kouty světa, navíc téměř všude si můžete najít místo, kde budete uprostřed přírody úplně sami.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
5-8 dní
Nechcete-li Garden Route jen prosvištět, zastavte se na týden.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Listopad - březen
Jih JAR bude v našem létě až překvapivě chladný, jeďte v zimě.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Stojí průměrně letenky do Port Elizabeth nebo George. Přes Kapské Město levněji.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu