Garden route

Ubytování na Garden Route

Kde se ubytovat na Garden Route

Vzdálenosti mezi jednotlivými zajímavostmi na Garden Route jsou velké, a proto bude potřeba ubytování trochu naplánovat. Cestovatelé většinou bydlí alespoň na dvou různých místech, z nichž pořádají jednotlivé výlety.

Ideálními místy v centru dění, z nichž si na jednodenní výlet vyjedete kamkoli po Garden Route, jsou turistická centra Plettenberg Bay a Knysna. Najdete tu také nejvíc ubytovacích kapacit, centra měst jsou živá s desítkami moderních obchodů, bankami i supermarkety (nejčastěji Spar, Shoprite a Woolworths). Obě města jsou zhruba stejně velká a poskytnou podobné služby i vzdálenosti k zajímavostem.

Mossel Bay je nejčastější zastávkou na západním okraji Garden Route. Jsou tu nejlepší pláže na koupání, centrum je živé s mnoha restauracemi a obchody a v okolí Mossel Bay najdete také nejvíce soukromých safari.

Největší město na Zahradní cestě je George mezi Mossel Bay a Knysnou. Obě dvě menší města jsou však pro turistu přívětivější a poskytnou mnohem více možností k výletům. George se spíše vyhněte, není tu nic zajímavého k vidění.

Port Elizabeth sice už oficiálně není součástí Garden Route, ale je největším městem jihu JAR. Pro návštěvu samotné Zahradní cesty se tu ubytujte maximálně na den, pokud přiletíte na místní letiště, jinak to nemá význam. V blízkosti města však najdete jednou z největších sloních rezervací v JAR Addo Elephant National Park, do něhož se z Port Elizabeth dostanete za půl hodiny jízdy.

Hledáte-li klidné malé vesničky, do nichž se snadno dostanete autem, mrkněte se na ubytování v Buffels Bay, Brenton-on-Sea, Nature’s Valley nebo Sedgefield.

Své vlastní ubytování také nabízí přímo samotné národní parky a privátní safari. Většinou jsou sice v pohodové dojezdové vzdálenosti od výše zmíněných měst, ale pokud si chcete užít brzkého ranního vstávání se zvěří, zvolte jednu noc právě přímo v národním parku. Seznam ubytovacích kapacit přehledně nabídne oficiální web jihoafrických národních parků sanparks.org.

Ceny

V Jižní Africe dominují menší penziony či apartmány, které jsou vždy nejlepší volbou. Místní si dávají záležet, aby se hostům líbilo a pobyt bude daleko příjemnější než v klasických hotelech, které se naopak řadí spíše ke slabšímu průměru.

Ceny jsou pro našince příznivé. Za kvalitní apartmán ani v nejturističtější oblasti nemusíte zaplatit více než 1.000 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. Podobné nabídky sice nebývají přímo v centru měst, ale vzhledem k tomu, že stejně budete mít půjčené auto, vadit vám to nemusí.

Chystáš se na Garden Route?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Garden Route. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.