Jižní Afrika
Jihoafrická republika

Jídlo v Jihoafrické republice

Jihoafrická kuchyně

Jídlo je tak rozmanité jako celá země. Ani během třítýdenního pobytu vás nezačne nudit a každý den budete moci ochutnat něco nového. Nejčastější položkou na jídelníčku je hovězí, Jihoafričané si v ničem nezadají s Argentinci ve výrobě steaků. A nejen hovězí, místní specialitou je také pštrosí nebo antilopí steak. Neobjednat si alespoň jednou pštrosa nebo antilopu, to je jako byste v Jižní Africe vůbec nebyli.

Čím víc se blížíme k pobřeží, tím více se na jídelních lístcích objevují mořské plody. Specialitou oblasti okolo města Mossel Bay jsou pak žraločí steaky.

A když jsme u té gastronomie, bylo by hříchem opomenout vynikající jihoafrická vína. Pro nejlepší zážitek z konzumace si zajedeme přímo do vinařských oblastí okolo měst Franschhoek nebo Oudtshoorn.

Jak se stravovat jako místní

Místní chodí do restaurací velmi rádi a velmi často. I když nepatří k nejbohatší vrstvě, jídlo si umějí vždy náležitě užít. Stačí jen chodit s otevřenýma očima a nezapadnout hned do první restaurace, kterou máte na očích, ale zkusit si zajít o dvě tři ulice dál mimo centrum.

Jihoafričané si libují v grilování. Pokud by se pořádalo mistrovství světa v grilování, Jižní Afrika by zcela jistě vyhrála. Každý pátek po práci zaplní vzduch omamná vůně  různých druhů mas. V pátek se griluje všude. Doma na balkoně, na zahradě, ve slumu, na veřejných prostranstvích, v parku, na pláži... Jenom samotná vůně a uvolněná předvíkendová atmosféra je zážitkem.

Obvyklé ceny v restauracích

V běžných restauracích zaplatíte za poctivé jídlo už od 75 Kč, v těch lepších pak do 200 Kč.

Chystáš se do Jihoafrické republiky?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.