Jižní Afrika
Jihoafrická republika

Co vidět a navštívit v Jihoafrické republice

8 míst co vidět v Jihoafrické republice

Kapské Město
Kapské Město Průvodce městem

Toto místo snad netřeba detailněji představovat. Kdo by si nevybavil Stolovou Horu s ikonickou Visa otáčivou lanovkou? Ale nejen Stolovou horu nabízí Kapské Město. Úžasný zážitek je například procházka pitoreskní muslimskou čtvrtí Bo-Kaap s pastelově barevnými domky nebo dlouhé večery v živém a alternativním centru města. V okolí Kapského města: Mys Dobré naděje – Ačkoliv se nejedná o nejjižnější místo Afriky, přesto je mys tak ikonický, že…

Zobrazit místo
Langeberg
Pohoří Langeberg a Outeniqua

Malebnou krajinou na sebe navazujících pohoří Langeberg a Outeniqua najdeme mezi Kapským Městem a Garden Route. Místo je slavnou vinařskou oblastí, místy si budeme připadat jako v Toskánsku, místy jako v Podalpí, místy jako v Krkonoších. Mírné podnebí zde vládne po celý rok, ideální pro zastávku cestou do Kapského Města z východu.

Zobrazit místo
Kgalagadi
Kgalagadi Transfrontier Park

Chcete-li zažít tu pravou Afriku bez davů turistů, vyměňtě Krugerův Národní park za vzdálenější, ale autentičtější přeshraniční národní park Kgalagadi. Kromě JAR zasahuje i do Botswany, tam se ale smíte vypravit pouze ve skupině alespoň dvou aut a výhradně s náhonem 4x4. 

Zobrazit místo
Dračí hory
Dračí hory

Tyto velice zvláštní, místy až ponuré, ale nesmírně krásné hory by bylo opravdu škoda nenavštívit. Je možné podnikat kratší i delší treky po značených trasách. Hlavní jádro se nachází na hranicích s Lesothem nedaleko spojnice Johannesburgu a přístavního města Durbanu. Městem s největším turistickým zázemím poblíž je Underberg na jižní straně Dračích hor.  Oficiální informace.

Zobrazit místo
Maják v Agulhas
Střelkový mys

Mys Agulhas na rozdíl od svého známějšího bratra sice není tak slavný ani tak „wow-efektní“, ale zato ten pravý, skutečně nejjižnější. Nepotkáte tam davy lidí, naopak se zde nachází krásný a nejstarší maják v Africe. Ten pocit, když člověk sedí na skromném kameni, který informuje o tom, kde vlastně je, dívá se na kamenité pobřeží a ví, že v dálce je už jenom Antarktida, ten je k nezaplacení. A kromě toho se můžete smočit ve dvou oceánech…

Zobrazit místo
Krugerův národní park
Krugerův NP

Krugerův národní park je jedním z nejznámějších safari na světě, které se nachází u hranic s Mozambikem. Je dost velké na to, aby se člověk cítil opravdu jako v divočině, ale zároveň dost malé na to, aby bylo vhodné i pro začátečníky. Minimální čas k základní prohlídce parku jsou určitě dva celé dny. Přehledné oficiální informace i s možností rezervace ubytování naleznete na webu sanparks.org.

Zobrazit místo
Garden route
Zahradní Cesta Průvodce regionem

Krásná cesta, která se táhne několik set kilometrů od Port Elizabeth až do Mossel Bay, je místy opravdovým odpočinkovým místem. Husté zelené lesy, vysoké a strmé útesy a spousta atrakcí po cestě, to vše vás čeká. Garden Route je navíc oblast s nejmírnějším klimatem z celé Afriky, to však neznamená, že v létě tu nemůže být horko a dusno. Sloní rezervace – Podél Garden Route se nacházejí dva nejvyýznamnější národní parky zaměřené na slony. Větším…

Zobrazit místo
Diamantové doly v Kimberley
Kimberley

Ve střední části země okolo města Kimberley se nachází světoznámé diamantové doly. Některé z nich slouží jako turistická atrakce a najdeme zde i mnoho muzeí zabývajících se touto tématikou. 

Zobrazit místo

Chystáš se do Jihoafrické republiky?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 02. 07. 2022