Kapské Město

15 míst co vidět v Kapském Městě

Mys Dobré naděje

Cape of Good Hope

Cape of Good Hope, neboli mys Dobré naděje, je ostrý skalnatý výběžek na jihu Kapského poloostrova ležící asi 65 km od centra Kapského Města. Bezesporu je nejnavštěvovanějším a nejznámějším mysem na planetě, i když často z poněkud mylných důvodů.

Bývá považován za nejjižnější bod Afriky a místo, kde se mísí vody Atlantského a Indického oceánu. To se však děje o zhruba 200 km východněji u Střelkového mysu, který je skutečným nejjižnějším bodem Afriky. Mys Dobré naděje měl však pro mořeplavce daleko větší význam – byl totiž prvním bodem na cestě mezi Evropou a Asií, od něhož se převažující jižní směr konečně změnil na východní. Jako první ho pojmenoval v roce 1488 portugalský mořeplavec Barolomeu Dias.

K mysu se dostanete jedině autem, přičemž vás čeká asi hodinu a půl dlouhá jízda z centra Kapského Města. Protože je součástí národního parku, budete muset projet mýtnou bránou, kde zaplatíte 147 randů za osobu na den. Autem lze dojet opravdu až přímo k mysu, nebo alternativně na parkoviště u dolní stanice lanovky k majáku, odkud vede k mysu pěkná turistická stezka (cca 2 km poměrně strmě dolů).

Místo je krásné s dramatickou scenerií strmých a vysokých skal, nicméně samotný mys byste pouhým okem vlastně ani nepoznali. Připomíná ho jen velká dřevěná cedule, u níž se často tvoří fronta na fotku až na desítky minut…

Chystáš se do Kapského Města?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.