Kapské Město
Kapské Město

15 míst co vidět v Kapském Městě

Simon’s Town a Boulders Beach

Příroda

Boulders Beach

Populární rybářské a námořnické městečko Simon’s Town leží asi 40 km jižně od Kapského Města tak akorát na půli cesty k mysu Dobré naděje. Kromě mnoha pohodových restaurací a hospůdek je vesnice proslavená především pláží Boulders Beach, kde žije kolonie více než 3.000 tučňáků afrických.

Ti zde pobývají celoročně, každý den v roce, nemusíte se tak bát žádné výrazné sezónnosti. Od února zhruba do června je sice tučňáků nejvíc, nicméně alespoň nějakého zcela jistě zahlédnete po celý rok.

Boulders Beach najdete asi kilometr od centra Simon’s Town a protože je součástí Table Mountain National Park, za vstup musíte zaplatit 76 randů na osobu. Areál je otevřen:

  • Prosinec–leden: 7:00–19:30,
  • Únor–březen: 8:00–18:30,
  • Duben–září: 8:00–17:00,
  • Říjen–listopad: 8:00–18:30.

Pojedete-li autem, vyrazte co nejdříve, jinak obtížně zaparkujete. Do Simon’s Townu se ale během hodiny a půl dostanete také červenou linkou příměstského vlaku Metrolink, který jezdí zhruba jednou až dvakrát za hodinu z hlavního nádraží v Kapském Městě. Vlaky skončí ve stanici Fish Hoek, kde by měly navazovat kyvadlové autobusy náhradní dopravy.

Chystáš se do Kapského Města?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 14. 03. 2022
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Lenka
před 9 měs

Dobrý den, ať hledám, jak hledám, tak nemohu najít vlakové spojení až do Simon´s Town. Linka končí ve Fish Hoek. Našla jsem pouze s přestupem ve Fish Hoek, ale přímý do Simon´s Town nikoliv. Prosím, poradíte? Případně pošlete odkaz? Moc děkuji.

Kryštof Hájek
před 9 měs

Dobrý den, koukám, že vlaky opravdu jezdí jen do Fish Hoek a dál do Simon's Town shuttle, nejspíš se bude jednat o náhradní autobusovou dopravu? Ale moc oficiálních informací se mi zjistit nepodařilo.