Kambodža
Kambodža

Co dělat v Kambodži

Pláže

Proslulé bílé písečné pláže můžete objevovat na kambodžských ostrůvcích, nejoblíbenějším z nich je Koh Rong. Koh Rong už není neobydleným ostrovem, ale ostrov kde naleznete krásné ubytování a plážovou pohodu.

Pokud nechcete cestovat na ostrov, stačí zajet do Sihanoukville, kde se nachází čtyřkilometrová Ochheuteal Beach. Sihanoukville je turisticky oblíbená část, proto počítejte s dražšími cenami.

Noční život

Pokud jste milovníci nočního života a zábavy, určitě využijte happy hours, které jsou typické pro kambodžské bary. Bary nabízí třeba pivo za $ 0,5 nebo dva míchané koktejly za cenu jednoho. Tyto bary naleznete v Phnom Penhu, Siem Reapu a samozřejmě i v Sihanoukville. 

Pro romantiky

Pokud hledáte romantickou procházku po pláži a večerní pozorování svítícího planktonu, určitě se vydejte na jeden z ostrovů Kambodži. K nejoblíbenějším patří ostrov Koh Rong nacházející se 25 kilometr od města Sihanoukville.  

Mezi další ostrovy, které skrývají bílé písečné pláže, patří Koh Ta Kiev, Koh Tmei a Koh Rog Samloem.

Národní parky

Národní Park Virachey leží poblíž hranic s Laosem a Vietnamem na severovýchodu země. Naleznete zde savany, horské a smíšené lesy. Oblast je velice řídce obydlena. 

Ream National Park umístěný 18 kilometrů od města Sihanoukville o rozloze 210 km2. V parku naleznete kombinaci řek, lesů, pláží, korálových útesů a mořského života. 

Krirom National Park nachází se 112 kilometrů z Phnom Penhu směrem do Sihanoukville. „Krirom“ = „Happy Mountain“.

Phnom Kulen National Park leží 25 kilometrů severně od Sierm Reapu, naleznete zde vodopády, chrámy a krásnou přírodu.

Bokor National Park v provincii Kampot umístěný v Damrei Mountains, které jsou součástí  Kardamonského pohoří. Velká část parku se nachází v nadmořské výšce nad 1.000 metrů.

Chystáš se do Kambodži?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele monika1.vitaskova
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.