Kambodža
Kambodža

Víza do Kambodži

Vízum

Turistické vízum obdržíte automaticky při příletu do země na mezinárodním letišti v Phnom Penhu nebo SIem Reapu. Pro udělení víza na letišti se vyžadují 2 fotografie a poplatek 30 USD. Letištní poplatek činí 20 Kč na osobu. Turistické vízum má platnost 30 dní.

Víza si tak můžete zařídit předem, pokud pojedete přes Bangkok. Zde udělují víza v rozmezí dvou pracovních dnů. Opět budete potřebovat fotografii a 30 USD.

Je zde možnost získat vízum přímo při pěším přechodu hranic. Budete potřebovat jednu fotografii, 30 USD a 100 thajských bathů pro pána vyřizujícího vízum, ano je to úplatek, ale je povinný, jinak budete čekat do zavírací doby, než vám vízum vydají. Při přechodu hranic si dejte pozor na podvodné udělení víz, kdy zaplatíte vízum agentuře, ale následně musíte zaplatit vízum i na hranicích. 

Další možností a nejpohodlnější variantou získání třicetidenního víza je prostřednictvím internetu, tzv. e-vízum. Na webové adrese http://www.evisa.gov.kh/ vyplníte dotazník dle návodu, nahrajete svou pasovou fotku a čekáte na vyřízení. Poplatek činí $ 37, který musíte uhradit platnou platební kartou. E-vízum lze použít na všech mezinárodních letištích, ale pouze na třech pozemních přechodech: Poi Pet, Bavet, Cham Yeam.

Další dokumenty

Cestovní pas s minimální platností 6 měsíců ode dne vstupu do země. 

Řidičský průkaz ČR ani mezinárodní řidičský průkaz na území státu neplatí. I přesto vám ale Kambodžané motorku zapůjčí. 

Očkování

Doporučené očkování je proti břišnímu tyfu a hepatitidě A + B. 

Vyskytuje se i riziko malárie, určitě nezapomeňte na repelent.

Celní předpisy

Možnost bezcelního dovozu zboží pro osobní potřebu, na jednu osobu starší 18 let:

  • 2 l lihovin nebo vína,
  • 400 ks cigaret,
  • 100 ks doutníků nebo 400 g tabáku,
  • 350 ml parfému.

Při nákupu všech předmětů, které by mohly být pokládány za starožitnost, je nutné uschovat účtenku pro případnou celní kontrolu.

Chystáš se do Kambodži?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele monika1.vitaskova
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.