Kambodža
Kambodža

Co vidět a navštívit v Kambodži

7 míst co vidět v Kambodži

Saracen Beach

Koh Rong Sanloem

Průvodce ostrovem

Malinkatý ostrůvek na jižní pobřeží Kambodži nabídne zázemí pro ničím nerušený odpočinek na bílých písečných pláží. Nic víc od tohoto místa neočekávejte, není k tomu ani důvod.

Zobrazit místo
Noční Wat Angkor

Siem Reap

Průvodce městem

Jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť jihovýchodní Asie. Chrámový komplex obklopený džunglí nedaleko města Siem Reap byl původně královským městem. Celý komplex čítá 400 km2, takže na jeho prohlédnutí zvolte tuk tuk nebo jízdu na kole, která ovšem není ve vedrech zrovna oddychová. Tuk tuk vyjde na $ 15 pro čtyři osoby/den. Do chrámového komplexu se můžete podívat na jeden den, na tři dny nebo na týden. Cena vstupného je $ 37/den, $…

Zobrazit místo
Koh Ker

Koh Ker

Chrámový komplex dvě a půl hodiny od Siem Reapu, podstatně méně navštěvovaný než Angkor, svou krásou vás ovšem uchvátí stejně. Vstupné stojí $ 10.

Zobrazit místo
Phnom Banan

Phnom Banan

Chrám nacházející se necelých 30 kilometrů od města Battambang, kam se dostanete tuk tukem, který si můžete za $ 15 objednat na celý den a projet celé okolí města. Cestou můžete pozorovat vesnický život a pozorovat přírodu. K chrámu vede 358 schodů, které určitě stojí za to vyšlápnout a nasát klid a pohodu, která panuje na vrcholu.

Zobrazit místo
Elephant Project

Elephant Valley Project

Rezervace v oblasti Mondilkiri zaměřená na záchranu kambodžských slonů. Zde si na slonovi díkybohu nezajezdíte. Tady si tito majestátní tvorové užívají volné přírody bez okovů. Celodenní návštěva vyjde na $ 85.

Zobrazit místo
Kampi

Kampi

Malá vesnička na řece Mekong, kde můžete spatřit říčního delfína, delfína tuponosého, který žije pouze v jihovýchodní Asii a bengálském zálivu.

Zobrazit místo
Sambor Prei

Sambor Prei Kuk

Přes 1.200 let staré chrámy na severu Kambodži skryté v džungli nacházející se 30 kilometrů severně od města Kampong Thom.

Zobrazit místo

Chystáš se do Kambodži?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 10. 2022
Navrhni úpravu