Kambodža
Kambodža

Jídlo v Kambodži

Kambodžská kuchyně

Khmerská kuchyně je směsicí chutí thajských, indických, laoských, vietnamských a čínských, ale díky kolonizaci i chutí francouzských.  Charakteristickým rysem je požívání kokosu, kokosového koncentrátu či kokosového mléka. Téměř ke každému jídlu se podává rýže. 

Nejznámějším khmerským jídlem je amok, vydatná omáčko-polévka s rýží. Tradičně se tento pokrm připravuje z ryb, ale v restauracích je k dostání s kuřecím, vepřovým i hovězím masem.  Připravuje se ze žluté Kroeung pasty a kokosového mléka. 

Velice oblíbeným jídlem prodávaným ve stáncích na ulicích jsou bagety. Bagety jsou zde pozůstatkem francouzské koloniální vlády a těší se velké oblibě jak u turistů, tak u domácích obyvatel. Typickými pokrmy jsou masové směsi s rýží či nudlemi. 

Oblíbenými nápoji jsou ovocné shaky a šťáva z cukrové třtiny. 

Jak se stravovat jako místní

Pokud se chcete stravovat jako místní, stačí vyjít na ulici a zajít někam mimo turistické centrum. V pouličních stáncích najdete pokrmy s rýží i nudlemi, polévky či grilované maso, po ránu se hodně objevují stánky s bagetami. Nesmí chybět stánky s nápoji, jako jsou nejrůznější ovocné nápoje a šťáva z cukrové třtiny. 

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích jsou poněkud dražší oproti cenám v lokálních bufetech, protože tato zařízení jsou přímo pro turisty. Ceny se budou pohybovat za nejlevnější položky mezi $ 5–7. Ovšem mnohé restaurace za tuto cenu nabízí opravdu malé porce, takže možná budete zklamaní.

Cena piva se pohybuje okolo $ 1.

Chystáš se do Kambodži?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele monika1.vitaskova
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.