Průvodce státem
Kambodža
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Kambodže

Jak do Kambodži

Do Kambodži se cestuje letecky. Doletět můžete přímo do Kambodži, a to buď přímo do hlavního města Phnom Penhu, nebo do Siem Reapu. Mnoho cestovatelů také volí pozemní přechod hranic z Thajska, Laosu nebo Vietnamu, autobusem z Bangkoku se do Phnom Penhu dostanete zrhuba za 12 hodin, z Ho Či Minova Města pak cca za 7 hodin.

Levně se dají sehnat letenky do Bangkoku, odkud pak můžete do Kambodži dojet vlakem nebo autobusem. Pozor si potom dejte na Kambodžské hranici v Poi Petu, kde velice rádi turistům dávají falešná víza na falešném hraničním přechodu. Pokud jedete na vlastní pěst a ne s davem turistů, nemusíte se falešných víz obávat. 

Jak se nejlépe dopravovat

Protože je v Kambodži infrastruktura dopravy trochu katastrofální, nefungují vlaky ani městská a meziměstská doprava, vždy si musíte převoz zařizovat přes agenturu, kde se snaží nasadit co nejvyšší ceny. Neberte hned první nabídku a zjistěte ceny u konkurence, opět zkuste štěstí se smlouváním. 

Autobusem

Nejlevnější dopravou na velké vzdálenosti je určitě autobus, přes noc pak noční sleeping bus, kde místo sedačky naleznete spací kóje. Pokud měříte více jak 170 cm, moc se neprospíte, protože kóje vám bude krátká. Cesta z hlavního města Phnom Penh do Siem Reapu zabere zhruba 8 hodin při ceně jednosměrné jízdenky kolem 300 Kč.

Po městě se dá využít doprava tuk tukem, kde si usmlouváte cenu a poté jedete. Tuktukáře naleznete téměř na každém rohu.

Autem

V Kambodži se řídí vpravo, což ovšem mnohdy nepoznáte, protože řidiči si na silnicích jezdí, jak se jim zlíbí. Silnice nejsou úplně v ideálním stavu, hrbolaté, pokroucené, v mnohých částech existují pouze prašné cesty. 

Po železnici

Klasická železniční doprava zde nefunguje, přesto v zemi najdete několik kilometrů kolejí využívaných bambusovými vlaky.

Vzduchem

Lze se dopravovat mezi jednotlivými městy vnitrostátní leteckou dopravou. Letiště naleznete v Phnom Penhu, Siem Reapu a Sihanoukville.

Príklad: Siem reap – Phnom Penh – let trvá přibližně 60 minut, letenku seženete okolo 3.000 Kč.

Po vodě

Po vodě se lehce dopravíte mezi městem Sihanoukville a malými ostrovy v Thajském zálivu. Ceny se pohybují okolo $ 20 za zpáteční jízdenku na speed boatu. 

Lodní doprava se dá také využít například mezi městy Siem Reap a Battambang, kdy jedete 7 hodin po řece a jezeře za $ 25. Tato doprava nepatří mezi nejlevnější, ale určitě je to pěkný zážitek.

Veřejná doprava ve městě

Nejběžnější dopravou ve městech je tuk tuk, asijské taxi. Cenu si dohodněte před nástupem, nikde není daná přesná cena za kilometr.

Tuk Tuk

Jihoasijská perla s pohnutou historií

Kambodžské království (anglicky The Kingdom of Cambodia) vás uchvátí svými starobylými památkami téměř pohlcenými džunglí, okouzlující rozmanitou přírodou, ale především přívětivostí zdejších obyvatel, kteří vás i přes smutnou historii země přivítají s úsměvem.

Průvodce pro tebe napsal monika1.vitaskova
Víza
Vízum za 30 $
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - květen
V tomto období nejméně prší, na poznávačku ale jeď celý rok.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 42 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele monika1.vitaskova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu