Cestování Covid-19

Pro turistické cesty je vstup do Kanady zakázán všem cizincům. Možné je navštívit například nejbližší rodinu, automaticky však musíte absolvovat 14-denní karanténu.

Opatření neplatí pro tranzit, tzn. přes Kanadu lze cestovat do třetích zemí, například Karibiku.

Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v Kanadě
Niagarské vodopády

Niagarské vodopády

Niagarské vodopády se nachází na hranici Kanady a USA. Vodopády jsou jednou z největších turistických atrakcí Kanady. Byly vytvořeny přírodní skalní erozí na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a ústí do jezera Ontario. Vodopády se skládají ze dvou částí – 53 metrů vysoké Horseshoe Falls (Kanadská podkova) na kanadské straně a American Falls (21 m) na straně Spojených států.

Mezi těmito dvěma částmi vodopádů je Goat Island (Kozí ostrov). Na americké straně se ještě nachází menší vodopády Bridal Veil Falls,které jsou od hlavních vodopádů odděleny ostrovem Luna Island. Turisté se mohou nechat pod vodopády zavézt výletními loděmi Maid of the Mist. Na kanadské straně jsou také postaveny dvě vyhlídkové věže, Skylon Tower a Minolta Tower. V okolí je k vidění i mnoho památek a pevností, například pevnost Fort George, Fort Erie nebo Fort Niagara.

  • Naviguj: 43.092, -79.0661

Další místa v Kanadě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu