Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Karibské pobřeží
Cartagena, Santa Marta a další plážové destinace

30 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C
Centrální část
Horské oblasti a velká města (Bogota, Cali, Medellin)

20 °C

20 °C

19 °C

20 °C

19 °C

19 °C

19 °C

19 °C

19 °C

19 °C

19 °C

20 °C
Amazonie
Jihovýchodní část země s deštným pralesem

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

29 °C

29 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

31 °C

Počasí v Kolumbii

Klima je velmi teplé až tropické na pobřeží a na severu, s dešťi od května do listopadu. I přes to, že se teplota mění v průběhu roku jen málo v důsledku blízkosti rovníku, se liší v závislosti na nadmořské výšce. Klima je chladnější v horských oblastech a v chladnějších obdobích roku může v noci i mrznout. Bogotá a Medellin mají jarní počasí po celý rok. Amazonské oblasti obecně zůstávají teplé a vlhké po celý rok.

Kdy jet do Kolumbie

Hlavní sezóna (prosinec–únor). Jasno a příjemné teploty mezi 15–18 °C v Andské oblasti, bez velkých srážek, mimo oblasti Amazonského regionu, San Andrés a Providencia jsou v tuto dobu nádherné. Ceny jsou na nejvyšší úrovni.

Střední sezóna (březen–září). Bogotá, Medellín a Cali jsou v dubnu a květnu zasaženy obdobím dešťů, nejlepší čas na pozorování velryb na pobřeží Tichého oceánu je od července do října, jasné počasí trvá v Cartageně do dubna, v květnu začíná značně přibývat srážek.

Nízká sezóna (říjen a listopad). Přívalové povodně často zasahují silnice v Andském regionu, Cartagena a celé karibské pobřeží je v říjnu zasaženo dvojnásobkem obvyklých srážek, nízká hladina vody v Amazonii umožňuje vynikající trekking a dostupnost pláží s bílým pískem, ceny jsou všude na nejnižší úrovni.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Radka Bulanová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu