9 míst, která doporučujeme v Kolumbii navštívit

Cartagena

Cartagena de Indias

detailní průvodce

Mekka kolumbijské zábavy plná casin, barů, pláží a především nádherného historického z centra z doby prvních kolonialistů dělá z Cartageny nejnavštěvovanější místo Kolumbie.

Zobrazit průvodce
Medellin

Medellín

detailní průvodce

Každý, kdo viděl kultovní seriál Narcos, město Medellín velmi dobře zná. Domov jednoho z největších narkomafiánů světa Pabla Escobara prošel ohromným bezpečnostním vývojem a nyní láká návštěvníky na krásné okolí, projížďky visutými lanovkami nad střechami domů i pravou jihoamerickou živelnou atmosféru.

Zobrazit průvodce
Centrum Bogoty

Bogotá

detailní průvodce

Hlavní město Kolumbie bude nejspíš první kontaktem se zemí. Přímo v Bogotě nebo v její těsné blízkosti najdete hned několik míst, která určitě stojí za návštěvu:  Cerro de Monserrate – hora, která dominuje celému městu. Hora je poutním místem a na jejím vrcholu – 3.152 m n. m.– se nachází kostel. Na vrchol se můžete vydat pěšky (bezpečné pouze o víkendech a svátcích, kdy je hora střežena policií) nebo kabinovou lanovkou a lanovou dráhou.…

Zobrazit průvodce
Villa de Leyva

Villa de Leyva

Malebné městečko s koloniální architekturou vzdálené 3,5 hodiny z Bogoty. Poblíž najdete navíc barevnou vesnici Ráquira s dlouholetou tradicí výroby keramiky a proutěných výrobků. Najdete ji poblíž města Tunja asi 3,5 hodiny jízdy severně od Bogoty.

Zobrazit popis
NP Tayrona

Národní park Tayrona

Rozkládá se na 225 km2 na severním karibském pobřeží, které obklopuje džungle a hory až do nadmořské výšky 900 m n. m. Hustá džungle, archeologické památky z předkolumbovské éry, azurový karibik, 300 druhů ptáků. V parku se dá tábořit a důležité je upozornění, že na většině pláží se vyskytují nebezpečné proudy a koupání je tedy na mnoha z nich zakázáno. Park se uzavírá v 16:00 a po vstupu vás čeká 2–3 hodinový trek do kempu. Mějte na paměti, že…

Zobrazit popis
Minca

Minca

Vesnice v pohoří Sierra Nevada známá bio kávou (navštívit zde můžete kávovou farmu), skvělá destinace na trekking a mountain biking. 

Zobrazit popis
Cartagena

Klášter La Popa

Convento de la Popa – nejvyšší bod Cartageny, nabízí úžasný výhled na celé město. Vstup je 11.000 COP. Na vrchol nejezdí MHD a tato trasa je místem častých ozbrojených loupeží. Nejlepší variantou je domluvit si s taxikářem fixní sazbu, kdy vás na vrchol odveze, 20 minut počká než si místo prohlédnete a zase vás odveze zpět do centra. Běžná cena za tuto službu je 50.000 COP.

Zobrazit popis
Mundo Amazónico

Mundo Amazónico

Přírodní rezervace o rozloze 29 ha, která byla navržena za účelem udržení ohrožených rostlinných a živočišných druhů. Během prohlídky vás průvodce seznámí s místní faunou a florou a hlavně také domorodou kulturou této oblasti. Nachází se pouhých 7 km jízdy autobusem od města Leticia, kam se dostanete z Bogoty letadlem (několikrát denně).

Zobrazit popis
Kolumbie

Guatapé

Pitoreskní barvené městečko najdeme u přehrady asi 60 km východně od Medellínu. Procházejte se strmými uličkami, vylezte na skálu nad městem a kochejte se výhledem do okolí nebo si jen sedněte na břeh přehrady a popíjejte kávu. 

Zobrazit popis
Avatar uživatele Radka Bulanová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu