11 míst, která doporučujeme v Kyrgyzstánu navštívit

Jezero Issyk Kul

Issyk Kul

Jezero o rozloze odpovídající kraji Vysočina a ležící ve výšce odpovídající vrcholu hory Sněžka, úžasné třeba jako relaxace po náročném treku a oblíbené centrum rekreace pro místní obyvatele. Issyk-Kul je druhým největším horským jezerem na světě hned za jezerem Titicaca v Jižní Americe. 

Zobrazit popis
Toktogul

Toktogul

Přeherada Toktogul se nachází vysoko v horách u hlavní spojnice Biškeku a Oše, centra jižního Kyrgyzstánu. Vyprahlé hory a blankytně modrá hladina vodního díla vás jistě uchvátí.

Zobrazit popis
Naryn

Naryn

Menší náhorní plošina okolo města Naryn v sobě kombinuje hned několik kyrgyzských specifických krajin. Na jedné straně budete projíždět po širých pláních s typickými jurtami a všude okolo budou pasoucí se koně, na druhé straně se tyčí do výšky mohutné pohoří Ťan-Šan a jinde si zase budete připadat jako v malebné krajině pod Alpami. 

Zobrazit popis
Průsmyk Taldyk

Hedvábná stezka

Pokud se vydáte do zapomenuté jižní části Kyrgyzstánu a budete mít dostatek času, určitě se vydejte alespoň na jednodenní výlet autem po části hedvábné stezky. Z Oše směrem na jih vede jediná spojnice s nejjižnější částí země, Tádžikistánem a Čínou.  Nejzajímavější část cesty vede mezi městy Oš a Sary-Taš, kde můžete obdivovat pastviny, rybí farmy, malé vesničky i několik průsmyků, z nich nejvyšším je Taldyk Pass dosahující výšky 3.700 m n.m.

Zobrazit popis
Oš

Druhé největší město Kyrgyzstánu se nachází v jižní části země poblíž uzbeckých hranic a kvůli vysokému horskému pásmu mezi Biškekem a Oší, slouží de facto jako takové druhé hlavní město pro jih Kyrgyzstánu.  Na první pohled Oš určitě nezaujme, na druhou stranu poznáte opravdu běžné kyrgyzské město, bez jakékoliv turistické přetvářky.  Za návštěvu určitě stojí místní velké tržiště, kde seženete snad všechny místní pochutiny a suvenýry a také…

Zobrazit popis
Biškek

Biškek

Hlavní město si prohlídku rozhodně zaslouží. Žije v něm zhruba pětina obyvatel celé země (necelý milion). Působivá je skladba budov (od mešit přes stavby sovětského období až po moderní hotely). Biškek bude navíc ve většině případů první kontakt se zemí a tak se jeho návštěvě tak jako tak nevyhnete.

Zobrazit popis
Skazka

Skazka

Krajina tvořená červenou hlínou a horninou, v níž jsou různé útvary, z nichž fantazie tvoří pohádkové výjevy.

Zobrazit popis
Al-arca

Ala Arča

Přírodní park nedaleko hlavního města vhodný pro výlet, trek i relaxaci. Ideální místo pro jedno- až dvoudenní výlety při pobytu v Biškeku. 

Zobrazit popis
Karakol

Karakol

Město v podhůří, odkud se vyráží na treky do pohoří Ťan Šan. Karakol je přirozeným turistickým centrem oblasti a poslední výspou civilizace při cestách do hor. Lovci netradičních zážitků vyrazí do Karakolu v zimě na lyže, nachází se zde největší kyrgyzské lyžařské středisko.

Zobrazit popis
Burana

Burana

Věž a středověký komplex v rozumné vzdálenosti od Biškeku.

Zobrazit popis
Jety Oguz

Jety Oguz

Údolí Jety Oguz a Puklé srdce – červené skály opředené legendou.

Zobrazit popis
Avatar uživatele Tomáš _2
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu