Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kyrgyzstán
Podobné teploty všude, hory jsou v zimě nepřístupné

3 °C

4 °C

11 °C

18 °C

23 °C

29 °C

32 °C

31 °C

25 °C

17 °C

11 °C

5 °C

Počasí v Kyrgyzstánu

Podnebí je kontinentální, s vysokými rozdíly zimních a letních teplot. Velké výkyvy teplot jsou patrné i v létě během jednoho dne. Teploty jsou odlišné také na severu a jihu Kyrgyzstánu. V horách na severu dosahují teploty i v létě záporných hodnot, zatímco na jihu, zejména v oblasti Ferganské nížiny, teploty dosahují v letních měsících ke 40 °C. Příjemnější klima je v okolí jezera Issyk-kul (v překladu horká voda) na severu, což je dáno jeho polohou, která výškově odpovídá vrcholu hory Sněžka. Jezero je vyhledáváno jak turisty, tak místními, díky příznivějšímu klimatu zde vznikla za doby sovětské éry i sanatoria. 

Srážky se velmi liší mezi jednotlivými roky, Kyrgyzové většinou tvrdí, že u nich téměř neprší. Pokud však vyrážíte do hor, pláštěnku určitě přibalte.

Kdy jet do Kyrgyzstánu

V Kyrgyzstánu je v letních měsících opravdu teplo, ale pokud jedete na delší dobu, brzy přivyknete. Je tedy možné ho navštívit i v letních měsících. V horách však i v létě může mrznout. Pro cesty do hor je nejlepším obdobím konec března až září. V zimě naopak teplota klesá hluboko pod bod mrazu.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Tomáš _2
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu