Průvodce státem
Kyrgyzstán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Kyrgyzstánu

Vízum

Vízová povinnost pro turistické cesty či cesty na základě pozvání nepřesahující 60 dnů pobytu byla v roce 2012 zrušena. Vedle vízové povinnosti došlo ke zrušení povinnosti se registrovat. Pokud by plánovaná cesta měla přesáhnout 60 dnů pobytu, je možné si zažádat o vízum na jakémkoliv zastupitelském úřadě Kyrgyzstánu v zahraničí.

Při cestě letadlem je vízum nad 60 dní udělováno přímo na letišti v Biškeku (letiště Manas), vízum je však možné obdržet i předem na Velvyslanectví Kyrgyzské republiky ve Vídni nebo v Berlíně, resp. i na jiném libovolném zastupitelském úřadě Kyrgyzské republiky v zahraničí. 

Prodloužení pobytu na území KR nad 60 dnů není nárokové – záleží na důvodu prodloužení, u turistických víz je odpovědným orgánem odbor registrace obyvatel – včetně územních poboček Státní registrační služby.

Pokud chce cizinec pobývat na území Kyrgyzské republiky déle než tři měsíce, je nutné, aby měl potvrzení o testu na HIV.

Další dokumenty

V případě podání vízové žádosti k pobytu nad 60 dnů je nutné předložení pozvání nebo písemné žádosti. Při podání žádosti o vízum od 30 dní je třeba přeložit tyto doklady: platný pas, vyplněnou žádost o vízum, 1 fotografii 3x4 cm.

Do 60 dnů pobytu na území KR se není nutné registrovat. V případě pobytu přesahujícího 60 dnů je nutná registrace odborem registrace obyvatel Státní registrační služby (OVIR).

Očkování

Doporučené očkování do Kyrgyzstánu je na břišní tyfus a hepatitidu A, B.

Celní předpisy

Přes státní hranici můžete legálně převézt 2 litry alkoholu a 200 kusů cigaret na dospělou osobu, na osobu dále 2 koberce a 10 kg potravin. Každá osoba smí vézt pouze 1 kus foto-, audio- či videotechniky. Při vývozu nebo dovozu živých zvířat nebo rostlin je vždy vyžadováno veterinární osvědčení.

Hornatá perla Střední Asie

Kyrgyzstán je překrásná země, která láká k návštěvě divokou přírodou, dobrým a neobvyklým jídlem, krásnými tržišti a příjemnými lidmi. Kyrgyzové jsou hrdí na svou zem, na svou kulturu, kterou tvoří jak náboženství, tak tradice. V zemi je znatelný odlesk z dob Sovětského svazu, ale také orientální duch.

Republika Kyrgyzstán je nejvíce vnitrozemský stát světa, žádná jiná země nemá dále k moři. Nachází se ve Střední Asii mezi Čínou, Kazachstánem, Tádžikistánem a Uzbekistánem na ploše o cca dva a půl násobku rozlohy České republiky. Více než 90 % území leží v nadmořských výškách nad 1.500 metrů, 30 % dokonce nad 3000 metrů. 

Průvodce pro tebe napsal Tomáš
Víza
60 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 90 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - září
Letní období potěší všechny milovníky horských túr.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x do roka a ušetříš cca 80 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Tomáš
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu