Jurty v Kyrgyzstánu
Kyrgyzstán

Víza do Kyrgyzstánu

Vízum

Vízová povinnost pro turistické cesty či cesty na základě pozvání nepřesahující 60 dnů pobytu byla v roce 2012 zrušena. Vedle vízové povinnosti došlo ke zrušení povinnosti se registrovat. Pokud by plánovaná cesta měla přesáhnout 60 dnů pobytu, je možné si zažádat o vízum na jakémkoliv zastupitelském úřadě Kyrgyzstánu v zahraničí.

Při cestě letadlem je vízum nad 60 dní udělováno přímo na letišti v Biškeku (letiště Manas), vízum je však možné obdržet i předem na Velvyslanectví Kyrgyzské republiky ve Vídni nebo v Berlíně, resp. i na jiném libovolném zastupitelském úřadě Kyrgyzské republiky v zahraničí. 

Prodloužení pobytu na území KR nad 60 dnů není nárokové – záleží na důvodu prodloužení, u turistických víz je odpovědným orgánem odbor registrace obyvatel – včetně územních poboček Státní registrační služby.

Pokud chce cizinec pobývat na území Kyrgyzské republiky déle než tři měsíce, je nutné, aby měl potvrzení o testu na HIV.

Další dokumenty

V případě podání vízové žádosti k pobytu nad 60 dnů je nutné předložení pozvání nebo písemné žádosti. Při podání žádosti o vízum od 30 dní je třeba přeložit tyto doklady: platný pas, vyplněnou žádost o vízum, 1 fotografii 3x4 cm.

Do 60 dnů pobytu na území KR se není nutné registrovat. V případě pobytu přesahujícího 60 dnů je nutná registrace odborem registrace obyvatel Státní registrační služby (OVIR).

Očkování

Doporučené očkování do Kyrgyzstánu je na břišní tyfus a hepatitidu A, B.

Celní předpisy

Přes státní hranici můžete legálně převézt 2 litry alkoholu a 200 kusů cigaret na dospělou osobu, na osobu dále 2 koberce a 10 kg potravin. Každá osoba smí vézt pouze 1 kus foto-, audio- či videotechniky. Při vývozu nebo dovozu živých zvířat nebo rostlin je vždy vyžadováno veterinární osvědčení.

Chystáš se do Kyrgyzstánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Tomáš _2
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.